Zamknij
REKLAMA

Wielka siła Bałaganów Łubianka. Nie ma mocnych na tych chłopaków!

10:19, 10.01.2017 | Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Bałagany Łubianka idą jak burza w rozgrywkach ligi centralnej Fot. Nadesłana

Bałagany Rustico Łubianka zwyciężyły w drugim turnieju ligi centralnej hokeja na trawie w Rypinie. Tym samym z kompletem - 18 punktów - prowadzą w ligowej tabeli. W miniony weekend zawodnicy z Łubianki wygrali z dotychczasowym liderem - Ósemką Tarnowskie Góry (5:1), z Sokołem Warszawa (7:0) i Lipnem Stęszew (8:0).

W drużynie z Łubianki występują wychowankowie klubu oraz zawodnicy, którzy wcześniej mieli okazję reprezentować klub w ekstraklasie. Trzon zespołu to najbardziej doświadczeni zawodnicy - Artur Girtler (zdobywca pierwszych dwóch bramek w historii seniorskiej drużyny Bałaganów), Marcin Sellner oraz Krzysztof Zakszewski. Uzupełniają ich utalentowani juniorzy i zawodnicy stawiający pierwsze kroki w seniorskim hokeju.

- Jestem bardzo zadowolony z pierwszych dwóch turniejów - mówi kapitan zespołu, Krzysztof Zakszewski. - Przed pierwszymi meczami nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po rozgrywkach Ligi Centralnej. Byliśmy bardzo zmotywowani, żeby pokazać swoją wartość. Cieszę
się, że dotychczasowe wyniki mobilizują nas do dalszej pracy na treningach i wygrywania kolejnych spotkań.

Bałagany to debiutant w rozgrywkach ligi centralnej, które są bezpośrednim zapleczem ekstraklasy hokeja na trawie. W minionych latach zespół występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Mieliśmy występować w ekstraklasie - przyznaje Zakszewski. - Nie będę ukrywać, że zdecydowały sprawy urzędnicze i papierkowe. Jednak trafiliśmy do Ligi Centralnej. Jesteśmy w niej uznawani za faworytów i zrobimy wszystko, aby spełnić oczekiwania ekspertów.

W pierwszych dwóch turniejach Bałagany wygrały wszystkie spotkania i z 39 bramkami strzelonymi i 4 straconymi prowadzą w ligowej tabeli. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa turnieje.

- Na pewno zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę - mówi zawodnik Bałaganów, Filip Sobczak. Już w drugim turnieju widać było inne nastawienie poszczególnych zespołów. W kolejnych będzie ciążyła na nas presja lidera, ale zrobimy wszystko, żeby ją wytrzymać.

Kolejny turniej Bałagany Rustico rozegrają 22 stycznia w Poznaniu.

Bałagany Rustico Łubianka: Łukasz Domachowski, Marcin Sellner, Artur Girtler, Krzysztof Zakszewski, Filip Sobczak, Mariusz Kowalski oraz Artur Kościelski, Łukasz Kościelski, Adrian Makowski, Bartosz Drążkowski

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

dorosłydorosły

0 0

a jeszcze nie dawno grali w memoriale filemonowicza w łubiance! 18:20, 11.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone