REKLAMA

Koncerty, licytacje, sportowe zmagania - Wielka Orkiestra zagra w Lubiczu

16:30, 11.01.2017 | opr. A.W.
REKLAMA
Skomentuj
W Lubiczu będzie się działo! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w ten weekend, fot. T.Berent/archiwum DDToruń

Licytacje, występy artystyczne i otwarte serca - to wszystko czeka nas podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubiczu!

Jak co roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrają też uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym oraz Zespołu Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym.

W Lubiczu Górnym o godz. 14 na boisku sportowym orlik rozpocznie się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną KS Gwiazda Toruń a miłośnikami tego sportu z gminy. Od godz. 15 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 mieszkańcy będą mogli podziwiać artystyczne prezentacje dzieci, młodzieży i seniorów oraz pokazy profesjonalnych tancerzy.

- Miłośnicy gadżetów zapewne zachwycą się możliwością rozegrania mini meczu przez zdalnie sterowane roboty - zapowiada Dorota Drozdowska z ZS nr 1. - Każdy chętny będzie miał okazję pomalować sobie twarz, wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej czy grach i zabawach - także dla całych rodzin.

WOŚP zagra także między godz. 15 a 17 w dużej sali gimnastycznej przy OSP w Lubiczu Dolnym.

- W programie przewidzieliśmy m.in.: występy uczniów naszej szkoły, występy chórów seniora „Arka” i „Pokolenia”, sprzedaż przedmiotów przekazanych przez sponsorów, sprzedaż prac uczniowskich i ciast z cukierni oraz  wspólną zabawę przy muzyce – mówi Danuta Ferens, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. - W tym roku u nas wolontariuszami są rodzice uczniów. Otwórzcie swoje serca i portfele, bawiąc się razem z nami.

Główne atrakcje wydarzeń w obu szkołach to licytacje przedmiotów przekazanych przez samego dyrygenta, czyli Jurka Owsiaka, a także mieszkańców i darczyńców. To już 25. edycja orkiestry! W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

(opr. A.W.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017