Zamknij
REKLAMA

Najmłodszych uczniów gminy zachęcają do udziału w ciekawym projekcie

09:27, 28.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Rozpoczęła się rekrutacja do partnerskiego projektu „Mali Odkrywcy” realizowanego przez trzy samorządy: Gminę Lubicz – lidera oraz partnerów Gminę Obrowo i Gminę Wielka Nieszawka. Jakie dodatkowe zajęcia proponowane są dzieciom w ramach projektu? Przeczytajcie.

Wsparciem zostanie objętych 200 uczniów klas I-III oraz 14 nauczycieli z siedmiu szkół podstawowych. Projekt będzie realizowany w terminie od stycznia 2019 do końca sierpnia 2020 r.

Zakłada, że uczniowie rozwiną kompetencje kluczowe, m.in. na zajęciach z robotyki lub programowania, natomiast dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostaną objęte specjalistycznym wsparciem, np. zajęciami z logopedą, grafomotorycznymi, artterapią czy zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi z ortografii – zgodnie z potrzebami szkół. Z kolei nauczyciele podczas szkoleń podniosą swoje kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Szkoły zakupią  też pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych zajęć. Wartość projektu ogółem to 246 718,75 zł. W gminie Lubicz projekt będzie realizowany w dwóch szkołach – Szkole Podstawowej w Złotorii oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grębocinie. Zachęcamy do udziału w nim uczniów z klas I-III. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać u wychowawców. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone