Zamknij
REKLAMA

Ruszyły prace przy budowie świetlicy w Młyńcu Drugim

14:11, 23.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Mieszkańcy Młyńca Drugiego (gm. Lubicz) będą mieli swoje miejsce spotkań. W tym miesiącu wykonawca rozpoczął przygotowania pod budowę świetlicy wiejskiej.

Przypomnijmy - świetlica powstaje u zbiegu ulicy Dolina Drwęcy i drogi z Mierzynka. Powierzchnia budynku wyniesie ok. 170 m2. Znajdzie się w nim m.in. sala główna o powierzchni 108 m2, którą można w razie potrzeby podzielić na dwa oddzielne pomieszczenia. Świetlica będzie miała także pomieszczenia socjalne. Przed obiektem stanie 50 paneli fotowoltaicznych, dzięki którym budynek stanie się praktycznie samowystarczalny pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.

- Wykonawca wprowadził się na plac budowy, ogrodził go, rozpoczął prace ziemne, wytyczył budynek – mówi wójt Lubicza Marek Nicewicz. – Realizacja robót będzie zależała od warunków pogodowych. Świetlica powinna być gotowa jesienią.

Prace nad inwestycją rozpoczęły się już w 2017 roku, od jej zaprojektowania. W grudniu ub.r. został rozstrzygnięty przetarg na wyłonienie wykonawcy i podpisano umowę.
Koszt zadania to 950 tys. zł. Gmina pozyskała na nie 500 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

[ALERT]1548249851298[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone