Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy podtoruńskiej gminy alarmują! “Co będzie zimą?!”

13:15, 14.09.2018 | Marcin Lewicki
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W podtoruńskiej gminie Lubicz, problem braku przystankowych wiat znany jest od dawna. Mieszkańcy narzekają na brak ochrony przed deszczem czy śniegiem. Kłopot dotyka również dzieci, które na nieokrytych przystankach czekają na autobus szkolny. 

Oczekiwanie na transport publiczny nigdy nie należy do przyjemnych, ale wiata ochroni przed ewentualnym deszczem czy śniegiem. Intensywne opady są wyjątkowo uciążliwe, a niekiedy uniemożliwiają oczekiwanie na dojazd do pracy czy szkoły 

Zastanawiam się, dlaczego w gminie nikt nie pomyśli o wiatach na wszystkich przystankach - mówi mieszkaniec podtoruńskiej Krobi i nasz Czytelnik. - Polecam radnym poczekać na autobus w deszczu. Szybko postawiliby wiaty.  

Problemem braku wiat dotknięci się też opiekunowie dzieci. Po pierwsze - muszą sami czekać na pociechy w mało komfortowych warunkach. Po drugie – dzieci, które czekają na autobus chorują przez oczekiwanie na odkrytych przystankach.  

- Nie wyobrażam sobie czekania na autobus szkolny w zimę - mówi pani Daria, mieszkanka Mierzynka. Problemem dla niej stanowi brak wiaty przystankowej przy ulicy Zielona Puszcza. - Nie dość, że czeka nas walka z zaspami, to jeszcze dojdzie zimno i padający śnieg. Autobus szkolny nie zawsze staje w zaplanowanym miejscu i brak wiat spowoduje, że dzieci będą stały bez dachu nad głową. 

Przedstawiciele Gminy Lubicz podkreślają, że nie otrzymali zgłoszenia w sprawie wyżej wspomnianego przystanku. Mieszkańcy mogą zgłaszać potrzeby montowania wiat, a gmina może wpisać to do przyszłorocznego budżetu.  

Wyjaśnia to Grażyna Buczeń, kierownik Zarządu Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu.  

- W ostatnim roku nie otrzymaliśmy żadnego wniosku o postawienie wiaty w tym miejscu, w związku z czym nie była tam planowana - mówi przedstawicielka gminy. - Jeżeli natomiast taki wniosek pojawi się, to sprawdzimy własność terenu i rozpatrzymy możliwości techniczne umieszczenia tam wiaty. A w przypadku braku przeszkód, zaplanujemy to zdanie w kolejnym roku budżetowym. 

[ALERT]1536840348652[/ALERT]

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

erferf

2 2

Na wszystko w tym kraju potrzebny jest wniosek. Urzędnik sam nigdy nie pomyśli, że by się przydało coś, gdzieś zrobić. 14:08, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Górsk33Górsk33

2 0

U was to przynajmniej autobusy MZK jeżdżą. 11:07, 16.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aga1Aga1

0 1

Taaak... Jasne... Ja przeprowadzając się do gminy Lubicz słyszałam, że w ciągu 2,3 lat będzie kanalizacja i gaz. Mieszkam 11 i nie ma ani jednego, ani drugiego. Żałosne zarządzanie 11:08, 16.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasiuBelskiJasiuBelski

1 0

A gaz to gmina buduje? To tak, jakby narzekać, że w gminie nie ma sklepu rybnego. 13:07, 16.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone