Zamknij
REKLAMA

Wybierasz się w sobotę do tej małej podtoruńskiej wsi? Zagra gwiazda disco polo!

09:34, 16.05.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W najbliższą sobotę w Zespole Szkół CKU w Gronowie odbędzie się tradycyjny, bo już XX Festyn Środowiskowy  „Wiosna w Gronowie”. W tym roku, dzięki aktywności mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy oddając ponad 900 głosów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zdobyli prawie 20000 zł, imprezie towarzyszyć będzie „Powiatowa akademia swojskich smaków”, zlot ciągników rolniczych, a także występ gwiazdy wieczoru Etny.

„Powiatowa akademia swojskich smaków” to konkurs kulinarny skierowany do kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, gospodarstw agroturystycznych i wszystkich mieszkańców powiatu toruńskiego. Celem konkursu jest promocja potraw regionalnych, mogących stać się wizytówką obszaru Powiatu Toruńskiego, budowa więzi wśród lokalnej społeczności obszaru Powiatu Toruńskiego oraz  wymiana doświadczeń i przepisów.

Zlot ciągników rolniczych natomiast pozwoli na integrację bardzo licznej grupy mieszkańców powiatu toruńskiego – rolników. Dodatkowo impreza ta wplata się znakomicie w bogatą 70 – letnią tradycję kształcenia rolniczego Zespołu Szkół CKU w Gronowie pozwalając jednocześnie zaprezentować obecne kierunki kształcenia, jak i walory naszej szkoły.

W tym roku nie zabraknie małych artystów ze Szkół Podstawowych z Gminy Lubicz i Łysomice. Na scenie pojawi się Orkiestra Dęta Gminy Zławieś Wielka, odbędzie się pokaz kuchni molekularnej w wykonaniu Dawida Jaroszewskiego, szefa kuchni i nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Zaprezentuje się również nasz absolwent, tegoroczny maturzysta, wielokrotny mistrz Polski juniorów Kacper Dąbrowski, który zaprezentuje nam krótki pokaz kickboxingu. Wszystkie występy będą przeplatane muzyką w wykonaniu naszego szkolnego zespołu The Gronowo Power Band oraz zespołów Petrus, Player i Sky. Wieczorem zaśpiewa gwiazda muzyki disco polo Etna.

Na terenie szkoły pojawi się wielu wystawców, wśród nich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, partner szkoły Daw-Trans oraz Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia ze sprzętem wojskowym. Dzieci będą mogły pobawić się w wesołym miasteczku, a dorośli odpocząć i posilić się w ogródkach piwnych i gastronomicznych.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTYNU „WIOSNA W GRONOWIE 2018”

10.00 – turniej drużyn podwórkowych piłki nożnej o Puchar Starosty Toruńskiego
13.00 – rozpoczęcie Festynu
15.00 – uroczyste otwarcie Festynu
13.00 –  17.30 konkurs kulinarny „Powiatowa akademia swojskich smaków”
13.00 –  17.30 zlot ciągników rolniczych

W trakcie trwania festynu m.in.:

•    występy uczniów ze Szkół Podstawowych z Lubicza Górnego, Gronowa, Turzna
•    występ zespołu The Gronowo PowerBand
•    występ Orkiestry Dętej z Gminy Zławieś Wielka
•    pokaz kuchni molekularnej
•    pokaz kickboxingu wielokrotnego mistrza Polski, Europy i świata Kacpra Dąbrowskiego
•    prezentacja oferty edukacyjnej Zespołu Szkół, CKU w Gronowie
•    liczne konkursy i atrakcje dla dzieci, wesołe miasteczko
•    ogródki piwne i punkty gastronomiczne
•    pokazy i wystawy m.in. sprzętu wojskowego, maszyn rolniczych

18.00 – rozstrzygnięcie konkursu „Powiatowa akademia swojskich smaków” oraz wręczenie nagród dla wyróżnionych ciągników rolniczych
16.00 – 19.00 występ zespołów: PETRUS, PLAYER, SKY
19.00 – występ gwiazdy wieczoru ETNY
20.00 – 22.00 występ zespołów: PETRUS, PLAYER, SKY
22.00 – 24.00 DJ

(Oprac. MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone