REKLAMA

Młodzież uczy się, jak zarządzać gminą. Dostanie za to... pieniądze

10:31, 16.05.2017 | Michał Malinowski, Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. UG Lubicz

To będą wyjątkowe sesje - w rolę radnych wcielą się uczniowie. Obradami pokieruje przewodnicząca Rady Gminy Lubicz, Hanna Anzel. Dzień Dziecka to doskonały pretekst do interesującej lekcji wychowania obywatelskiego. 

W obradach weźmie udział 20 uczniów każdej szkoły z gminy. Sześcioro z nich wcieli się w rolę radnych, jeden - wiceprzewodniczącego rady i jeden w rolę sołtysa miejscowości, w której znajduje się szkoła. Pozostali uczniowie to publiczność

[ZT]8701[/ZT]

Spotkaniu będzie przewodniczyć Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz, ale tak jak na każdej sesji nie zabraknie też wójta Marka Olszewskiego i sekretarz Teresy Gryciuk. Uczniowie wspólnie ustalą interesującą ich tematykę obrad. Za udział w projekcie każda szkoła otrzyma czek (300 zł podstawówki i 500 zł gimnazja), który uczniowie mogą przeznaczyć na wspólne potrzeby, np. na zakup sprzętu sportowego czy magnetofonu dla Samorządu Uczniowskiego. 

Harmonogram lekcji wychowania obywatelskiego "Uczniowie w roli radnych gminy Lubicz" - sala nr 4 Urząd Gminy Lubicz (ul. Toruńska 21, Lubicz Dolny): 30 maja godz. 8:15 – SP nr 1 w Lubiczu Dolnym i SP w Gronowie; 31 maja, godz. 10:00 – Gim. nr 1 w Lubiczu Górnym i Gim. nr 2 w Grębocinie; 31 maja, godz. 11:00 – SP nr 2 w Lubiczu Górnym i SP w Grębocinie;  1 czerwca, godz. 10:00 – SP w Złotorii i SP w Młyńcu Pierwszym. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017