Zamknij
REKLAMA

Znika podtoruńskie wysypisko! Straszyło od lat!

13:50, 13.06.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. Powiat Toruński

Znika podtoruńskie wysypisko! Straszyło od lat! 

W poniedziałek kolejne ładunki z nielegalnie składowanymi śmieciami w podtoruńskim Witowężu (gm. Czernikowo) wyjechały z nielegalnego wysypiska śmieci. Składowane były niezgodnie z decyzją władz, przez firmę SGR Bio-Plas.

Na początku składowisko było legalne, jednak od 2016 roku sposób składowania odpadów jest nielegalny i niezgodny z obowiązującymi normami. Firma zaczęła też sprowadzać odpady, na które nie miała zezwolenia. Szybko interweniowali mieszkańcy, a następnie również służby, wraz z policją i prokuraturą. Aktualnie trwa sprawa w sądzie, ale do czasu braku decyzji o wywozie odpadów na koszt firmy, ta nie zrobiła w sprawie nic. 

Działać zaczęły więc powiat i gmina. Toruńskie MPO od września 2018 roku wywiozło już 280 ton odpadów, które trafiają do Torunia. Aktualnie trwa wywóz pozostałych 110 ton. Sprzątaniem zajmie się gmina Czernikowo. Koszt operacji? 100 tysięcy złotych. 

 – W administracji publicznej zdarza się, że musimy podjąć pewne działania bez względu na koszty. – mówi na stronie Powiatu Toruńskiego Janusz Kononiuk, członek zarządu powiatu – Najważniejsze, że to dzikie wysypisko powoli znika.

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Zorientowany !Zorientowany !

1 0

Co wy *%#)!& macie info że Starostwa, jak to chwalą się że działają ! na ich zlecenie MPO wywiozlo minimalna część zalegających odpadów ! Zapewniam że jeszcze parę lat potrwa wywóz tych odpadów w tempie jakim urzędnicy podejmują decyzje ! Pozdrawiam wszystkich 15:44, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone