REKLAMA

Ruszają inwestycje na drogach wojewódzkich w regionie

14:30, 11.01.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Drogowcy przebudują kolejne kilometry dróg wojewódzkich m.in. w okolicach Chełmży i Kowalewa Pomorskiego, fot. depositphotos

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna realizację tegorocznych inwestycji na regionalnych trasach. Co zostało zaplanowane w okolicach Chełmży i powiecie toruńskim?

Oprócz szerokiego programu inwestycyjnego z funduszy unijnych na drogach wojewódzkich planowane są też gruntowne przebudowy, które będą finansowane z budżetu samorządu województwa. W najbliższych latach województwo będzie przeznaczać na ten cel ok. 20 mln zł rocznie.

Pozwoli to na przebudowę ok. 275 km dróg wojewódzkich. Trwają już przygotowania do pierwszych tego typu projektów. Dokumentacje powstają już dla odcinków dróg nr 265 (między Kowalem a granicą województwa), nr 268 (między Brześciem a Brzeziem), nr 558 (między Lipnem a Dobrzyniem). Co zaplanowano w powiecie toruńskim? U nas gruntowną przebudowę przejdzie droga wojewódzka nr 649.

To droga o długości ok. 15 km - między Pluskowęsami a Sierakowem, z której korzystają dojeżdżający do Chełmży i Kowalewa Pomorskiego. Trakt biegnie w pobliżu Jeziora Chełmżyńskiego. I przeżywa oblężenie zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Poza tym ok. 10 mln zł co roku będzie trafiać na realizację innych zadań przygotowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Chodzi o przebudowę skrzyżowań, modernizację mostów i wiaduktów, odnowę ulic oraz budowę elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu (sygnalizacje, zatoki, chodniki, aktywne znaki, bariery).

- W najbliższych latach na modernizację dróg zamierzamy przeznaczyć ok. 600 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - zapowiada marszałek Piotr Całbecki. - Kolejne ok. 300 mln zł trafi na ten cel ze środków własnych województwa. W sumie w Kujawsko-Pomorskiem przebudujemy 600 kilometrów wojewódzkich tras.

Długość sieci dróg wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu to ponad 1,7 tys. km. W latach 2007-2015 samorząd województwa na budowę dróg wojewódzkich przeznaczył pół miliarda złotych. Łącznie zostało zmodernizowanych 300 km tras i powstało siedem nowych obwodnic miast.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017