Zamknij
REKLAMA

2-letni Piotruś choruje na białaczkę. Chłopiec pilnie potrzebuje krwi!

14:11, 17.09.2019 | DW
REKLAMA
Skomentuj
Dziecku musi być także przetaczana krew, której niestety brakuje w szpitalach. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com/Nadesłane

Kilka dni temu u 2-letniego Piotrusia zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec jest już w trakcie przyjmowania chemioterapii, ale pilnie potrzebuje krwi. Na środę zaplanowano pierwszą zbiórkę.

Nic nie zwiastowało tak poważnej choroby. Chłopiec mieszkał wraz z rodzicami w Aleksandrowie Kujawskim. Był uśmiechnięty i rozwijał się prawidłowo. Wszystko układało się wzorowo, aż do 29 sierpnia. To wtedy lekarze poinformowali rodziców dziecka o chorobie. 2-letni Piotruś cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec przebywa aktualnie w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy i jest w trakcie przyjmowania chemioterapii.

Dziecku musi być także przetaczana krew, której niestety brakuje w szpitalach. Z myślą o chorym chłopcu w środę (18 września) na parkingu przed urzędem miasta w Aleksandrowie Kujawskim stał będzie specjalistyczny ambulans do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. 

- W najbliższą środę osoby, które mają grupę krwi AB- i 0- mogą zgłosić przy rejestracji, że oddają krew dla mieszkańca naszego miasta. Dla Piotrusia można też oddać krew w każdym innym miejscu poboru w Bydgoszczy z dopiskiem "dla Piotra Matynia". Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą bezinteresownie podzielić się krwią niezbędną do ratowania życia innych - informuje urząd miasta w Aleksandrowie Kujawskim.

Krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów i u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano zabiegów akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Krwi nie oddadzą też ci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy mieli wykonane zabiegi operacyjne, endoskopowe i inne diagnostyczne badania. Samo pobranie krwi trwa z reguły około 10-15 minut i jest praktycznie bezbolesne.

[ALERT]1568722544162[/ALERT]

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone