Zamknij
REKLAMA

Ogromny szacunek! Mieszkaniec naszego regionu zrobił to mimo choroby

11:58, 11.06.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Ogromny szacunek! Mieszkaniec naszego regionu zrobił to mimo choroby...

Ta historia chwyta za serce. 23-latek z z Lisewa dokonał niemożliwego. Pokonał swoje słabości i chorobę. W efekcie udało mu się dotrzeć nad Morskie Oko. To, co z pozoru dla wielu z nas jest dość proste, dla niego było prawdziwym wyzwaniem. 

Mateusz Szpręglewski, choruje od piątego roku życia. Odbył 16 chemioterapii, przyjął 1000 zastrzyków z hormonem wzrostu, ponadto ma 13 śrub w kręgosłupie. Harmonogram Mateusza jest niezwykle napięty. Codziennie bierze leki – na moczówkę, otrzymuje też środki na lepszą pracę serca i mózgu. W tygodniu jeździ na rehabilitacje, hydromasaże, a także naświetlania i ćwiczenia ruchowe.

Mimo to Mateusz się nie poddał, dodatkowo wyznaczył sobie  jasny cel - pokonać trasę do Morskiego Oka i nacieszyć się widokiem, jaki dostarcza jeden z najpiękniejszych stawów w Polsce. Ponadto Mateusz chciałby udowodnić innym, którzy wjeżdżają dorożkami, że lepiej trochę dłużej iść, niż szybko dojechać, męcząc przy tym konie. To mu się udało. Nad Morskie Oko dotarł 10 czerwca. 

Mateuszowi gratulujemy sukcesu i życzymy dużo zdrowia. 

[ALERT]1560247566675[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SzefSzef

4 0

Brawo kolego dla mnie jestes mistrzem swiata. Szkoda tylko ze opisali Cie na marnym portalu ddt. Powinienes trafic do lepszej gazety licze ze tam Cie znajde. Gratuluje sukcesu!!! Dla mnie bomba. Tyle sily i motywacji w tak mlodym czlowieku walczacym jeszcze z.innymi problemi. Mistrz swiata!!! 18:37, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikiNiki

0 0

Gratuluję jestem pełna podziwu życzę dużo siły do dalszej walki o siebie 07:02, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone