Zamknij
REKLAMA

Wypadek karetki pogotowia z samochodem osobowym. Jedna osoba...!

09:54, 14.05.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Wypadek karetki pogotowia z samochodem osobowym. Jedna osoba trafiła do szpitala!

Wczoraj (13.05) około godziny 14.00 w miejscowości Stawki w powiecie aleksandrowskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem karetki pogotowia. Ambulans jechał na sygnale do pacjenta. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

Wczoraj (13.05.) oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Stawki. Ze wstępnych ustaleń policjantów aleksandrowskiej drogówki wynika, że 52-letni kierujący mitsubishi, nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez karetkę jadącą na sygnale uprzywilejowania, wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia.

Mężczyzna trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali kierowcy mitsubishi  prawo jazdy.

- Kierowcy muszą  pamiętać, że uczestnik ruchu znajdujący się na drodze jest zobowiązany ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez "niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się". Obowiązek ułatwienia przejazdu dotyczy także pieszych znajdujących się na drodze. Oznacza to, że stojący w korku kierowcy powinni rozjechać się na boki, wjechać na pas zieleni lub zjechać na pobocze, a pojazdy znajdujące się w ruchu powinny zmienić pas, tak żeby jak najszybciej przepuścić pojazd uprzywilejowany - tłumaczą policjanci. 

Czekamy na Wasze sygnały. 

[ALERT]1557820393037[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

szokszok

0 1

szok 11:23, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DingoDingo

1 0

Napewno RADIOAKTYWNY, nie słyszał sygnałów dźwiękowych.Pełno takich czubów a zwłaszcza z nr. rej. CTR 08:01, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone