Zamknij
REKLAMA

Powiat toruński wybiera sołtysa na medal! Zgłoś swojego faworyta

14:24, 13.05.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. Powiat Toruński

Powiat Toruński wybiera Sołtysa na medal! Zgłoś swojego faworyta

Przed nami 8 edycja konkursu „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2018”. Do tej pory o ten zaszczytny tytuł ubiegało się 42 kandydatów, 7 z nich zdobyło nagrodę główną, 14 sołtysom zaś przyznano wyróżnienia. Kto będzie walczył o tytuł w tym roku? Zgłoszenia trwają do 31 maja!

Celem Konkursu - ogłaszanego przez Starostwo Powiatowe w Toruniu - jest wyłonienie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej oraz dbają o rozwój sołectwa i gminy. Kandydatów do konkursu zgłaszać mogą zarówno mieszkańcy sołectwa, rady sołeckie i parafialne, koła gospodyń wiejskich czy organizacje pozarządowe, jak również władze samorządowe oraz radni.

- Szukamy prawdziwych liderów, którzy potrafią zintegrować lokalną społeczność, są organizatorami festynów, dożynek, wyjazdów czy też udzielają się podczas zadań inwestycyjno-remontowych prowadzonych w sołectwie. Oceniana będzie również działalność sołtysa wykraczająca poza pełnioną funkcję, tj.  działalność  w stowarzyszeniach, KGW czy OSP. Ocenie członków Komisji nie umknie także współpraca z władzami gminy a także planowane przez sołtysa zamierzenia dotyczące rozwoju sołectwa - możemy przeczytać na oficjalnej stronie.

Do udziału w Konkursie może zostać zgłoszony sołtys, który obecnie pełni funkcję i był sołtysem przez co najmniej jedną pełną kadencję. Sołtysi wyróżnieni w poprzednich edycjach konkursu mogą kandydować ponownie. Nie mogą być natomiast zgłaszani sołtysi, którzy otrzymali tytuł  „Sołtysa Roku” w latach 2010-2018. 

Laureat Konkursu otrzyma nagrodę finansową lub rzeczową o wartości 1 tys. zł. natomiast dwie osoby wyróżnione w konkursie nagrody o wartości 500 zł każda.

Wyboru laureata konkursu oraz osób wyróżnionych dokona komisja do pracy w której zaproszeni zostaną m.in.in.: laureat z poprzedniej edycji konkursu, przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowej Izby Rolniczej, gmin powiatu toruńskiego, Zarządu czy Rady Powiatu Toruńskiego.

Więcej szczegółów tutaj

 

 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

fornalfornal

0 1

my z czworaków Chobielin widzim tylko naszego jaśnie pana Radósława Sikorskiego; ludzki jest pan, zwolnił nas z pańszczyzny niedzielnej, jedną w m-cu mamy wolną. Nawet da w gębę, to to się nie obraża, podaje rękę do pocalowania. 17:41, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone