Zamknij
REKLAMA

Karygodne zachowanie kierowcy golfa. Nie obyło się bez surowego mandatu

18:32, 02.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Policja

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań Policji. Bydgoska „drogówka" wspólnie z policjantami z Torunia, Nakła nad Notecią oraz Lipna przeprowadziła działania „Bezpieczna DK 10". Sprawdzali trzeźwość, prędkość, a także dyscyplinowali osoby łamiące przepisy prawa ruchu drogowego. W trakcie tych działań wykorzystali również pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrujące zachowania uczestników ruchu.

Działania, które przeprowadzili wczoraj (31.01.2019) policjanci z Bydgoszczy, Torunia, Nakła nad Notecią i Lipna trwały od 06:00 do 22:00. Mundurowi kontrolowali zachowania kierowców na drodze krajowej nr 10 przebiegającej przez województwo kujawsko-pomorskie.

Główne założenia tej akcji to ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na tym odcinku drogi. W trakcie działań funkcjonariusze ujawniali kierujących, którzy łamią przepisy prawa o ruchu drogowym, zwłaszcza tych nieprzestrzegających dozwolonej prędkości, czy też wyprzedzających w miejscach zabronionych. Funkcjonariusze zwracali też uwagę, czy podróżujący pojazdami korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w przystosowanych do tego fotelikach.

W działaniach wzięło udział łącznie 41 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 381 pojazdów. Każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości. Tylko jeden z nich jechał po użyciu alkoholu. Ujawnili ponad 220 wykroczeń. 76 kierujących zostało ukaranych mandatem karnym. Pouczyli 142 osoby. Sporządzili trzy wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali osiem dowodów rejestracyjnych. Odnotowali dwie kolizje.

Jedno z wykroczeń zarejestrowali policjanci z bydgoskiej „drogówki". Mundurowi, jadąc nieoznakowanym bmw wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli kierującego pojazdem marki VW Golf, który na wysokości miejscowości Emilianowo podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania (przed zakrętem) innego pojazdu na linii podwójnej ciągłej. Kierujący został zatrzymany do kontroli. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone