Zamknij
REKLAMA

Bohaterscy policjanci! To co zrobili...

14:19, 03.12.2018 | opr. FD/materiały nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Policjanci z Golubia-Dobrzynia okazali się prawdziwymi bohaterami. Ich interwencja sprawiła, że nie zginął człowiek. Sytuacja należała do bardzo niebezpiecznych.

Mundurowi patrolujący Golub-Dobrzyń uratowali mężczyznę przed zamarznięciem. Mężczyzna leżał na poboczu jednej z ulic i znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Wszystko działo się w piątkowy wieczór (30.11.2018) około godz. 22.30. Policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń na jednej z ulic zauważyli leżącego na poboczu mężczyznę. Mężczyzna ten był wychłodzony, znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Policjanci mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Do tego czasu funkcjonariusze przykryli nietrzeźwego mężczyznę kocem i monitorowali jego funkcje życiowe. W tym czasie temperatura powietrza spadła znacznie poniżej 0°C.

Wychłodzonego mężczyznę szybko przewieziono do szpitala w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.  Po wstępnych badaniach okazało się, że 44-letni mieszkaniec miasta miał blisko 5 promili alkoholu we krwi. Gdyby nie interwencja mundurowych, mogłoby dość do tragedii.

Policjanci apelują do mieszkańców regionu.

Nie bądźmy obojętni na los  potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(opr. FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

GośćGość

5 0

Wykonali prawidłowo swoją pracę. Tego typu czyny mają wpisane w swój zakres obowiązków. 21:31, 03.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdvocetAdvocet

0 0

Słuszna uwaga, że ich obowiązek-wpisany w zadania. Obowiązki realizuje się różnie, nie tylko w Policji. A zatem chwalić, bo jest za co. Tym bardziej jeżeli to rzetelnie wykonany obowiązek. 14:03, 04.12.2018


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone