Zamknij
REKLAMA

Wielkie ściganie w Górznie już 25 marca. Musisz tam być!

09:58, 13.03.2018 | MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W niedzielę, 25 marca, w Górznie, rozegrany zostanie II Maraton MTB. Ta rekreacyjno-sportowa impreza skierowana jest do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, dostarczając niesamowitych wrażeń i wielu emocji. Wciąż można się jeszcze zapisać do udziału w maratonie. Start dla wszystkich kategorii o godz. 11:00.

Start i meta maratonu zlokalizowane były w pobliżu Hotelu Dworek Wapionka. Wyścig był rozegrany w kilku kategoriach wiekowych i na dystansach: 19,8 km (średni) i dwukrotność średniego czyli 39,6 km (długi). Dla początkujących adeptów dwóch kółek zorganizowano również wyścig „Malucha”. O nadzieje związane z maratonem zapytaliśmy jednego z organizatorów Maratonu MTB, prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Pojezierze Brodnickie Dariusza Pudełko.

- Bardzo wierzymy, że wpiszemy się w pewien kalendarz i będzie to coroczna, cykliczna impreza. To mocne rozpoczęcie sezonu rowerowego, chciałbym, żebyśmy za każdym razem mieli takie szczęście do pogody, jak dzisiaj – zapowiadają organizatorzy. - Frekwencja dopisała, jest bez mała 200 zawodników, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało się imprezę wypromować, zaprosić ludzi i pokazać im nasze piękne okolice. Udało się także znaleźć sponsorów i bardzo się cieszę, że pewne bariery zostały przełamane, że uczymy się pracy w teamie - bowiem jest nas kilku. Trasa jest bardzo, bardzo ciężka, samo jej oznakowanie zajęło nam dwa dni. Chcielibyśmy tu podziękować okolicznym mieszkańcom, że z pewną wyrozumiałością podchodzą do tego wszystkiego, bo przecież zakłócamy troszeczkę ich spokój. Fajne jest to, że te oznaczenia nie znikają, myślę, że zawodnicy też docenią to, że trasa jest bardzo dobrze oznakowana. 

Co z trasami, na których przyjdzie rywalizować zawodnikom i zawodniczkom? 

- Mamy trasę długości 20 km i jej dwukrotność czyli 40 km, a dla dzieci jest trasa wokół stawu przy Dworku Wapionka. Ten maraton to zabawa, pasja, a przy okazji pieniądze dla nas wszystkich. Na tym jeszcze nie koniec, myślę, że zaskoczymy społeczność MTB jeszcze w tym roku jesienią. Chcemy zrobić taki "zrywacz mięśni" - rajd dookoła całego Pojezierza Brodnickiego - około 150 km dla prawdziwych twardzieli, tych co mają stal zamiast mięśni. A wszystko to po to, żeby o Pojezierzu Brodnickim było słychać, bo przecież jesteśmy tego warci. Musimy tylko robić to w sposób świadomy i zrównoważony – dodają organizatorzy.

Organizatorami wyścigu był Hotel Dworek Wapionka, LOT Pojezierze Brodnickie i Chiptiming.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta brodnicki Piotr Boiński i burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki.

Zadanie dofinansowane było przez Powiat Brodnicki i Miasto Górzno.

(MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone