Zamknij
REKLAMA

Czy taki prom pojawi się na Wiśle? Inwestycja może kosztować blisko 6 mln zł

13:00, 06.01.2018 | Daniel Wiśniewski
REKLAMA
Skomentuj
Prom będzie jednostką boczno-kołową, z dwoma silnikami napędzającymi koła łopatkowe. Na głównym pokładzie znajdzie się miejsce dla 15 samochodów osobowych lub jednego autobusu, dwóch busów i sześciu samochodów osobowych. Fot. UGIM Solec Kujawski

Coraz bliżej do uruchomienia przeprawy promowej przez Wisłę. Ofertę złożyła jedna firma, która wyceniła ją na 5,9 mln zł. Prom ma kursować w okolicy Solca Kujawskiego i Czarnowa.

Ofertę złożyła firma Techno Marine z Malborka, która specjalizuje się w tego rodzaju zamówieniach. Realizacja projektu ma potrwać 11 miesięcy i kosztować blisko 5,9 mln zł. Prom będzie objęty dwuletnią gwarancją. Teraz propozycja malborskiej firmy jest weryfikowana przez marszałkowskich urzędników. Inwestycję ma poprowadzić samorząd województwa wraz z powiatami.

- Przeprawa promowa pomoże skomunikować ważne drogi krajowe nr 10 i 80, poprawi dostęp mieszkańców gminy Zławieś Wielka do miejsc pracy na terenie soleckiego parku przemysłowego. Liczymy też, że wpłynie na podniesienie atrakcyjności turystycznej tej części województwa. Samorząd województwa realizuje przedsięwzięcie wspólnie z powiatami bydgoskim, toruńskim oraz Solcem Kujawskim i gminą Zławieś Wielka - mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Prom będzie jednostką boczno-kołową, z dwoma silnikami napędzającymi koła łopatkowe. Na głównym pokładzie znajdzie się miejsce dla 15 samochodów osobowych lub jednego autobusu, dwóch busów i sześciu samochodów osobowych. Klapy wjazdowo-zjazdowe podnoszone siłownikami hydraulicznymi zamocowane będą na dziobie i rufie promu. Na prawej burcie w rejonie śródokręcia usytuowana ma być sterówka, posadowiona nad pokładem w celu zapewnienia dobrej widoczności. Na lewej burcie będą miejsca siedzące dla 42 pasażerów, a na prawej dla 16 osób.

Rozruch promu planowany jest w pierwszej połowie 2019 r. Prom ma osiągać prędkość 13 km na godz. 

(Daniel Wiśniewski)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Jo taki sam skutek jJo taki sam skutek j

0 0

buhaa Taki sam skutek jak w Nieszawie . 19:00, 07.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone