Zamknij
REKLAMA

Tragedia była o krok. Trzy osoby zatrute tlenkiem węgla

10:57, 15.11.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. depositphotos

Dwie dorosłe osoby i dziewięciomiesięczne dziecko to pierwsze osoby zatrute czadem w naszym regionie w tym sezonie grzewczym. Dorosłych musiano przetransportować do Gdyni, dziecko oddano pod opiekę lekarzom z brodnickiego szpitala. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Brodniccy strażacy otrzymali zawiadomienie o możliwym zatruciu tlenkiem węgla w miejscowości Trepki wczesnym rankiem. Zawiadomili ich zaniepokojeni sąsiedzi.

- Sąsiadów zaskoczyła nagła cisza, kiedy zazwyczaj dziewięciomiesięczne dziecko było dosyć głośno. Na miejsce wysłaliśmy dwa zastępy straży pożarnej. Funkcjonariusze nie czekali na przyjazd policji wyważyli drzwi i rozpoczęli ewakuację - relacjonuje Piotr Rutkowski, rzecznik prasowy brodnickich strażaków.

Dwie osoby dorosłe były nieprzytomne, dziecko najmniej odczuło skutki zatrucia.

- Czekając na przyjazd karetki, dorośli zaczęli odzyskiwać przytomność. Na miejscu wylądowały dwa śmigłowce pogotowia, postanowiono przewieźć ich do szpitala w Gdyni. Dziecko przetransportowano karetką do Brodnicy - dodaje Rutkowski.

Stan poszkodowanych jest już stabilny. Strażacy zakończyli działania, teraz policjanci sprawdzą, skąd mógł ulatniać się czad.

[ALERT]1510739853321[/ALERT]

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone