Zamknij
REKLAMA

"W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom"

13:37, 11.09.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Na szczęście mężczyźni lecący balonem na skutek upadku nie doznali żadnych obrażeń ciała, fot. Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią

"W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom" - takiej treści zgłoszenie wpłynęło w sobotę do nakielskiej komendy policji. Szybko okazało się, że to nie był żart.

W sobotę ok. godz. 17 do stanowiska kierowania nakielskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego o nietypowym zdarzeniu. "W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom". Szybko okazało się, że to nie żart i faktycznie do przydomowego ogródka przy ul. Prusa w Szubinie spadł balon, a razem z nim dwóch mężczyzn, którzy nim lecieli.

- Mundurowi wyjaśniając to zdarzenie, ustalili, że 54-letni Polak i 53-letni Australijczyk brali udział w międzynarodowych zawodach i dzień wcześniej wystartowali ze Szwajcarii - relacjonuje Justyna Andrzejewska, oficer prasowy nakielskiej policji. - Ich celem był Białystok. Będąc nad Szubinem, postanowili wylądować.

Pierwsza próba lądowania nie powiodła się. - Podczas drugiej balon został przyciśnięty turbulencją i opadając, zahaczył o dach budynku, a następnie spadł w przydomowym ogródku, nieopodal miejsca, gdzie załoga zdecydowała się wylądować - mówi Andrzejewska. - Na szczęście mężczyźni lecący balonem na skutek upadku nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Okoliczności tego nietypowego zdarzenia są wyjaśniane przez szubińskich policjantów.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018