REKLAMA

Jakie ma być szkolnictwo wyższe? Debata rozwieje wątpliwości

14:04, 17.03.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
W debacie wezmą udział także przedstawiciele Parlamentu Studentów RP, fot. depositphotos

W Toruniu gości Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej. Na UMK obradować będzie Rada Studentów. Zaplanowano także debatę o przyszłości szkolnictwa wyższego.

Rada Studentów to organ uchwałodawczy i opiniotwórczy Parlamentu Studentów. Co miesiąc jego posiedzenia odbywają się w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Gospodarzem marcowego jest UMK. W Toruniu gości m.in. Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

- W Toruniu w ten weekend odbywa się Rada Studentów PSRP i Forum Uniwersytetów Polskich. Spotkania tych podmiotów poświęcone są przede wszystkim tzw. "Ustawie 2.0". W piątek wieczorem odbędzie się debata dot. nowej ustawy regulującej obszar szkolnictwa wyższego z udziałem przedstawicieli uczelni, ministerstwa, PSRP i środowiska eksperckiego - wyjaśnia Tokarski. - Sobotę poświęcimy na właściwe posiedzenia organów oraz szkolenia i spotkania integracyjne.

Prace nad reformą szkolnictwa wyższego trwają. Do końca stycznia 2017 roku trzy zespoły pracowały nad swoimi koncepcjami zmian. Ich projekty zostały zaprezentowano 1 marca.

- Środowisko studenckie również intensywnie pracuje nad postulatami, które chce zaproponować w ramach reformy. Parlament Studentów RP powołał studencki zespół ds. założeń do Ustawy 2.0. Pakiet studenckich propozycji i rozwiązań zaprezentujemy podczas Krajowej Konferencji PSRP w kwietniu - dodaje Tokarski.

Parlament Studentów RP funkcjonuje od 1995 roku, jest ustawowym reprezentantem środowiska studenckiego w Polsce. Jego przedstawiciele stale uczestniczą w pracach organów władzy publicznej, a także w pracach organów środowiska akademickiego.

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017