REKLAMA

Nowy dyrektor, nowy cykl, nowy sezon - a na początek... kabaret

15:43, 10.10.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Cykl kabaretowy to jeden z pomysłów nowego dyrektora artystycznego, Pawła Paszty, fot. Tomasz Berent

W najbliższy piątek aktorzy Teatru Wilama Horzycy pokażą się w nieco nowym obliczu - zainaugurują cykl kabaretowy "Loża Kopernika". To niejedyne pomysły, jakie chce wprowadzić nowy dyrektor artystyczny instytucji. Co ma w zanadrzu Paweł Paszta?

Pierwszy pokaz kabaretowy zaplanowano w najbliższy piątek (13 października). To jedna z pierwszych inicjatyw nowego dyrektora artystycznego - Pawła Paszty. Zamierza on wykorzystywać w swoich działaniach nowe przestrzenie teatru, m.in. Kawiarnie "Wejściówka".

- To znaczenie ułatwi kontaktowanie się z widzami, mamy w teatrze wiele przestrzeni, które mają potencjał. Działania artystyczne poza sceną będą miały miejsce także w teatralnym foyer, poczekalni a nawet na placu przed teatrem  -przyznaje Paszta. 

Plany nowego dyrektora są bardzo ambitne i nowatorskie. 5 listopada wystartuje "Salon poezji". Ma to być cykliczne wydarzenie popularyzujące lirykę najlepszych polskich i światowych poetów. Gośćmi pierwszej odsłony tego cyklu będą Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski. Kontynuowane będzie "Czytanie dramatu" - najbliższe w wyjątkowej scenerii zaplanowano na 31 października.

- Spotkamy się w poczekalni sceny na zapleczu o godz. 22. Zaprezentujemy państwu "Dziady część 2" - zaprasza dyrektor.

Najbliższą premierą dramatyczną, jaką przygotowują aktorzy Horzycy będzie "Skrzywienie kręgosłupa", sztuka, która nawiązuje do realiów pracy w korporacji.

Zanim zobaczymy spektakl, czeka nas pierwsza odsłona "Loży", zespół zaprezentuje nam m.in. klasykę polskiego kabaretu.

- W scenariuszu znalazły się utwory Juliana Tuwima a nawet Hanocha Levina - poleca Paweł Kowalski. - Będziemy nawiązywać do tradycji kabaretowych naszego zespołu i wykorzystamy także autorskie teksty, które kilka lat temu bawiły toruńską publiczność.

Muzykę do spektaklu skomponował Igor Nowicki. Premierę zaplanowano na najbliższy piątek. W najbliższych tygodniach "Lożę" będzie można zobaczyć jeszcze 20 października.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018