REKLAMA

Czy nowa inicjatywa odniesie sukces? Zdecydowanie tak!

08:34, 09.10.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Festival L. 36 zadebiutuje w najbliższy piątek, fot. nadesłane

Czy piątek 13-tego przyniesie im szczęście? Darek Kowalski i Marek Wiernik zapraszają na nowe muzyczne wydarzenie na mapie Torunia. Pech im nie straszny.

Festival L 36 ma na celu przede wszystkim promowanie szeroko pojętego rocka alternatywnego. Chociaż festiwal w 2017 roku debiutuje, to jego formuła i idea nawiązuje do toruńskich tradycji sceny niezależnej.

- W roli głównej wystąpi Theatre Of Hate, pod dowództwem, Kirka Brandona. Nie tylko dla mnie, to jeden z najważniejszych nowofalowych zespołów lat 80., nieco post punkowy, trochę gotycki, słynący również z mądrych tekstów w rodzaju- " Do you believe in the west world ". Producentem rewelacyjnego debiutu płytowego Teatru Nienawiści był Mick Jones z The Clash a w jego składzie znaleźli się muzycy współtworzący już za chwilę historię alternatywnego rocka, czyli członkowie kultowej grupy... The Cult. Charyzmatyczny Brandon prowadził przez czas jakiś inną ważną formację Spear Of Destiny, ale po latach wrócił z Theatre Of Hate w oryginalnym niemal składzie. Fragmentami albumu " Kinshi ", wydanego po 21 latach oczekiwania, grupa uraczy nas w Pameli - poleca Marek Wiernik, który poprowadzi festiwal.

Co jeszcze znalazło się w programie festiwalu? Będą i polskie akcenty i muzycy z drugiego końca świata.

- Nie można przegapić gotycko-industrialnej grupy brytyjskiej Grooving In Green oraz rozpoznawalnej już w świecie alternatywnego folku, nowozelandzkiej wokalistki, Jordan Reyne. A z naszych ? Będzie wejście smoka pod hasłem Ave, czyli nowa muzyka z Inowrocławia - dodaje.

Festiwal wystartuje w piątek (13 października) o godz. 19. w Pubie Pamela przy ul. Legionów. Do 12 października trwa przedsprzedaż biletów na to wydarzenie - można je kupić w barze lub zamówić je online, wysyłając e-mail pod adres: hrppamela@gmail.com, wpłacić pieniądze pod wskazany numer konta i odebrać wejściówki tuż przed startem festiwalu. Do czwartku kosztują one 45 zł, w piątek cena wzrośnie o 10 zł. 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018