REKLAMA

Statek piracki już jest gotowy. Ahoj przygodo!

13:00, 07.10.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Statek zawiera kilkanaście stanowisk edukacyjnych, to atrakcja dla najmłodszych, fot. Tomasz Berent

W przestrzeni wystawy "Rzeka" w toruńskim Centrum Nowoczesności stanął statek piracki. To nowa atrakcja, którą można oglądać w Młynie Wiedzy.

Wystawa przygotowana została z myślą o dzieciach, jak i dorosłych. Ci młodsi świetnie odnajdą się na pirackim statku, starsi zaś będą mogli podziwiać zdjęcia wykonane przez Jadwigę i Marka Czarneckich.

- Te zdjęcia powstały z miłości do wody i podróży. Od ponad 20 lat zajmujemy się panoramami, pierwsze zdjęcia żaglowców zostały wykonane technikom analogową - wspomina Jadwiga Czarnecka.

Ogromne wrażenie robi m.in. zdjęcie Daru Pomorza wykonane w technice 3D.

- Użyliśmy specjalnie przystosowanego aparatu. W pierwszej kolejności sfotografowaliśmy Dar Młodzieży i Dar Pomorza.  To pierwsza taka wystawa w Polsce. Składa się z kilku elementów: fotografii Daru Pomorza w postaci trójwymiarowej panoramy, które można oglądać przez specjalne okulary, 18 pionowych panoram, które prezentują maszty i olinowanie żaglowców. Niektóre z tych żaglowców już nie istnieją. To pokazuje, jak kruche są rzeczy materialne - poleca Marek Czarnecki.

To jednak nie koniec atrakcji, nowa przestrzeń w Młynie Wiedzy to przede wszystkim duży, piracki statek. Dzieci od początku były nim zafascynowane!

- Kolejna przestrzeń edukacyjna dla dzieci rozpoczyna działanie. Najmłodsi bardzo dobrze się tu czują. Wybudowaliśmy statek, w którym umieściliśmy 14 stanowisk edukacyjnych do zabawy. Przestrzeń przystosowaliśmy już dla potrzeb dwulatków. To pomoże dzieciom pobudzić ich zdolności manualne i kreatywne myślenie - zapewnia Monika Wiśniewska, dyrektor Młyna Wiedzy.

Wystawa zdjęć będzie dostępna w Centrum Nowoczesności przez rok.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018