REKLAMA

Bajki, teatr i Wisła - to wszystko na jednych warsztatach!

14:01, 10.08.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

"Słucham, tworzę, ilustruję" - pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę (13 sierpnia) odbędą się warsztaty kamishibai. Przez 90 minut najmłodsi będą mogli podziwiać papierowe, tradycyjne przedstawienie.

Niedzielne warsztaty rozpoczną się o godz. 12 i potrwają ok. 90 minut. Przez ten czas na dzieci w wieku od 5 do 10 lat czeka masa atrakcji!

- Warsztaty odbędą się wokół świeżo wydanej książki „Bajka o Wiśle” Wydawnictwa Tibum, przygotowanej z okazji Roku Rzeki Wisły. Książka prezentuje rzekę od jej początków aż po ujście, przedstawiaj jej bogactwo naturalne, wpływ gospodarki człowieka i znaczenie rzeki dla środowiska oraz kultury kraju - wyjaśnia Paulina Tchurzewska z CSW.

Niedzielne warsztaty przeprowadzane będą inspirowane tradycyjną japońską metodą kamishibai.

- Kamishibai jest prostą, ale wyjątkową metodą głośnego czytania dzieciom, które polega na aktywnym wychodzeniu ze światem opowiadanym ku publiczności i skupiani jej uwagi. zapraszając widzów do współuczestnictwa - dodaje Tchurzewska.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. O tym, czy dziecko weźmie w nich udział decyduje kolejność zapisów. (biblioteka@csw.torun.pl). Za uczestnictwo w warsztatach trzeba zapłacić 5 złotych.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018