REKLAMA

Tak się robi Szekspira w XXI wieku! Premiera już w piątek [ZDJĘCIA]

16:11, 02.08.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Premiera już za dwa dni, fot. Tomasz Berent

Torunianie zobaczą musical "Romeo i Julia Live 3D" w reżyserii Janusza Józefowicza już w piątek. To widowisko ma być innowacyjne, nowatorskie i pionierskie. Jak wyglądają ostatnie przygotowania do wielkiej premiery?

Wyjątkowy spektakl zobaczymy w Toruniu aż trzykrotnie - sobotni zorganizowano na finał odbywających się w Toruniu Igrzysk Polonijnych.

- Próby robią ogromne wrażenie, jestem pewien, że spektakl będzie znakomity - przyznaje podekscytowany prezydent Michał Zaleski. - Fosa Staromiejska to miejscE szczególne, stworzyło ono naturalną scenografię dla przedstawienia.

Spektakl będzie prawdziwym wydarzeniem. Po raz pierwszy na kurtynach wodnych wyświetlona będzie scenografia 3D, a na scenie zobaczymy aktorów i tancerzy.

- Chciałem połączyć teatr wodny z technologią 3D, to jest eksperyment, a także moje marzenie - wyjaśnia Janusz Józefowicz, reżyser spektaklu. - Ta interpretacja Szekspira pojawiła się w mojej głowie jakiś czas temu. To, co zobaczymy na ekranie i na scenie to teatr przyszłości.

W roli Rosaliny zobaczymy gwiazdę Studia Buffo, Nataszę Urbańską.

- Jeszcze nie mieliśmy przyjemności występować w wodzie, dobrze, że pogoda sprzyja. Zmyłam cały make-up, przed piątkiem muszę kupić jakieś wodoodporne kosmetyki - żartuje aktorka. - To dla nas fantastyczna zabawa i bardzo się cieszymy, że zagramy ten musical w Toruniu.

Ogromną wartością musicalu jest choreografia oraz muzyka napisana przez Janusza Stokłosę.

Natasza Ubrańska i tancerze podczas prób, fot. Tomasz Berent

Widowisko w Fosie Zamkowej torunianie będą podziwiać w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 21:30.

REKLAMA

Komentarze (1)

IgaIga

0 0

Tak z ciekawości... Kto grał Romea i Julię? Bo pani Urbańska sie cały czas przewija jako aktorka grająca Rosalinę, a przecież Rosalina to podstać dwudziestoplanowa. Co najmniej... 15:28, 22.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018