REKLAMA

Koncerty, pochody, istny cyrk! Startują Juwenalia 2017

16:24, 17.05.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Przez trzy dni to studenci będą rządzić Toruniem! fot. Tomasz Berent

Trzy dni koncertowych emocji, wypoczynku i wielu spektakularnych atrakcji. Na kilkanaście dni przed sesją letnią studenci UMK rozpoczęli juwenalia. W tym roku odbędą się one pod znakiem dobrej muzyki i... cyrku.

Tradycyjnie juwenaliowe atrakcje rozpocznie pochód - przebrani studenci wyruszą spod domu studenckiego nr 6, aby udać się do kampusu, gdzie o godz. 18:30 rozpocznie się koncertowa część Juwenaliów. O godz. 17:30 wszyscy chętni mogą zrobić sobie wspólne zdjęcie pod pomnikiem Kopernika, który zawsze na święto studentów nieco zmienia swój image.

Tak wyglądało wspólne zdjęcie studentów przed rokiem, fot. Tomasz Berent

W tym roku program trzydniowego maratonu z koncertami jest bardzo bogaty. Pierwszego dnia zagrają: Kieru, Kękę, Kaen i Tede. Po czwartkowej gratce dla miłośników hip-hopu, w piątek na scenie głównej za Collegium Humanisticum wystąpią: Bomba Kaloryczna, Nocny Kochanek, Mig i Poparzeni Kawą Trzy. W sobotę zaplanowano koncerty zespołu Factor 8, chóru S'n'G, braci Cugowskich i Łąki Łan.

Dobrze wiadomości dla studentów są takie, że w czwartek zajęcia skończą się o godz. 14. Piątkowe wykłady zostały decyzją rektora odwołane.

Do szarzej rzeczywistości studenci wrócą dopiero w poniedziałek (22 maja).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017