REKLAMA

Jubileusz Camerimage także w Toruniu. Przyjedzie David Lynch!

13:53, 17.05.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
David Lynch będzie gwiazdą Festiwalu Camerimage. W Toruniu otworzy swoją wystawę, fot. Tomasz Berent

Za kilka dni, po 26 latach na ekrany telewizorów wróci serial Davida Lyncha - "Miasteczko Twin Peaks". Jesienią reżyser będzie jednym z gości 25. edycji Festiwalu Camerimage. Artysta przyjedzie także do Torunia, w CSW otwarta zostanie jego wystawa - jak zapewniają organizatorzy, takiej ekspozycji prac artysty jeszcze w Polsce nie było.

Wernisaż zaplanowano na 12 listopada. Wystawa wybitnego filmowca to kolejna inicjatywa realizowana przez CSW we współpracy z Fundacją Tumult.

- Od jakiegoś czasu współpracujemy z Tumultem. Wspólne działania podejmiemy także w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Camerimage - przyznaje dyrektor CSW, Wacław Kuczma.

Po wystawach Bryana Adamsa i Davida Cronenberga, w tym roku Centrum Sztuki Współczesnej odwiedzi David Lynch, wybitny artysta i filmowiec. Tak kompleksowej wystawy prac Lyncha w Polsce, jeszcze nie było.

- Do tej pory David pokazywał w Polsce swoje obrazy i grafiki, w Toruniu pokażemy efekty wszystkich jego artystycznych aktywności. Będzie to łącznie około 300 prac - zaprasza Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage i kurator programowy CSW. - Eksponaty pokażemy na pierwszym piętrze, a kuratorzy Centrum Sztuki Filmowej zaproszą na maraton filmów Lyncha w Kinie Centrum.

Lynch będzie jedną z największych gwiazd jubileuszu Camerimage - festiwal jesienią skończy 25 lat! Trwają pracę nad ostatecznych kształtem programu.

- Nad festiwalem pracujemy przez cały rok, ale nie mogę jeszcze zdradzić programu. Wystawa Davida Lyncha to wspólne przedsięwzięcie CSW i Fundacji Tumult - dodaje Żydowicz.

Wystawa w toruńskim CSW będzie dostępna do 25 lutego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017