REKLAMA

Otwarcie z wisielczym humorem - teraz pora na rywalizację!

09:29, 16.05.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Zespół Śmierci i Tańca oklaskiwano gromkimi brawami, fot. Tomasz Berent

Sześć spektakli będzie walczyć o nagrody drugiej edycji Przygrywki. Najlepsze dyplomy wybiorą Jacek Bończyk, Robert Czechowski, Janusz Grzywacz, Jan Szurmiej i Anna Wołek. Otwarcie przeglądu uświetnili zwycięzcy poprzedniej edycji - Zespół Śmierci i Tańca.

Spektakl oparty na piosenkach zespołu Tiger Lilies rozbawił toruńską publiczność do łez. Wisielczy humor, zjawiskowe kostiumy oraz wpadające w ucho melodię i teksty ocierające się o granice absurdu okazały się receptą na sukces.

Przygrywkę rozpoczęli zwycięzcy poprzedniej edycji przeglądu, fot. Tomasz Berent

Zwycięzców poprzedniej edycji Przygrywki publiczność oklaskiwała na stojąco, a wychodząc z Pałacu Dąmbskich, wiele osób nuciło jeszcze melodie, jakie towarzyszyły im podczas prawie 90-minutowego spektaklu.

Pokaz mistrzów poprzedniej odsłony konkursu aktorskich dyplomów oficjalnie rozpoczął tegoroczną rywalizację. Do niedzieli (21 maja) zobaczymy prezentacje zespołów z Poznania, Warszawy, Gdańska, Olsztyna, Wrocławia i Bydgoszczy. Oceniać ich będzie profesjonalne jury, w którego skład wejdą Anna Wołek, Robert Czechowski, Janusz Grzywacz, Jan Szurmiej i Jacek Bończyk.

- Ludzie, którzy kończą szkoły artystyczne, powinni mieć jak najwięcej okazji do pokazywania swoich umiejętności - przyznaje Bończyk. - W szkole ewentualnie obejrzą ich wykładowcy i koledzy. Ten przegląd daje im możliwość pokazania się w prawdziwym teatrze i poddać się ocenie osób, które znają się na teatrze, jak mało kto.  Z przyjemnością popatrzę na ich przygotowanie do zawodu. Bardzo interesuje mnie, czy potrafią pracować zespołowo.

Nazwiska zdobywców nagród w sześciu kategoriach poznamy podczas gali finałowej 21 maja.

Patronem medialnym przeglądu jest portal DDTorun.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017