Zamknij
REKLAMA

Dzięki tej wystawie możemy podziwiać piękno toruńskiej przyrody

14:17, 05.08.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Wojtek Szabelski

Dzięki tej wystawie możemy podziwiać piękno toruńskiej przyrody

Twórcy zdjęć - członkowie i sympatycy Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody mieli na celu uwiecznić to, co w przyrodzie nieodwracalnie się zmienia lub ginie. W poszukiwaniu jedynego w swoim rodzaju „życiowego ujęcia” spędzili wiele godzin w terenie i przejechali setki kilometrów.

Powstałe fotografie są dla nich zatrzymaniem chwili, przeżyć i emocji, a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego niestety już nie ma.

Wystawa „Przyroda Światłem Malowana” to zbiór niezwykłych ujęć krajobrazów i zwierząt. Zobaczymy między innymi zjawiskowe fotografie doliny nad Wisłą, Drwęcy, żurawi, orła, wilków, łani, lisa, ważki czy chrząszcza. Każde zdjęcie wzbogacone zostało notką zawierającą informacje co do gatunku, miejsca czy okoliczności fotografowania.

Związek Polskich Fotografów Przyrody działa od 1994 roku. Skupia ponad 500 członków zrzeszonych w 12 okręgach na terenie całego kraju. Okręg toruński funkcjonuje od 1997 roku i liczy około 20 członków. Założeniem jest promowanie fotografii przyrodniczej, ukazywanie piękna polskiej przyrody i współudział w ochronie środowiska.

REKLAMA
(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone