Zamknij
REKLAMA

Świętujemy 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego! Przed nami 9 dni muzyki, tańca i zabawy

10:35, 15.05.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Świętujemy 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego! Przed nami 9 dni muzyki, tańca i zabawy

Na to wydarzenie co roku czekają tysiące osób. Już 1 czerwca rozpocznie się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie atrakcji i polskich gwiazd: wystąpią między innymi Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis.

Co zobaczymy w Toruniu? Miasto Kopernika na pierwsze imprezy w ramach święta województwa poczeka do 5 czerwca. To wtedy w Centrum Kultury Dwór Artusa zabrzmi koncert „Pory Roku Vivaldiego z Mistrzem” w wykonaniu skrzypaczki Anny Marii Staśkiewicz z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis. Jako soliści wystąpią uczniowie szkół muzycznych wyłonieni w przesłuchaniach.

Kulminacja wydarzeń nastąpi dwa dni później. Piątek 7 czerwca rozpocznie się od mszy świętej w katedrze śś. Janów oraz od uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podczas której będą nadane honorowe obywatelstwa regionu. Uroczysty tytuł otrzymają prymas senior abp. Henryk Muszyński oraz fizyk prof. Stanisław Dembiński.

Po południu warto spojrzeć na toruńskie niebo, zrobi się bowiem naprawdę kolorowo — ruszy Turniej Balonowy o Puchar Marszałka Województwa. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia zaplanowano koncert „Pod wspólnym niebem”. O 21:00 na placu za urzędem marszałkowskim wystąpią: Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, The Dumplings i Mariusz Lubomski. Tematem przewodnim tradycyjnie już będą piosenki nawiązujące do nieba, gwiazd i kosmosu — czyli tego, co łączy wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, przekonań i szerokości geograficznej.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone