Zamknij
REKLAMA

Toruń: Pierwsze warsztaty w ramach programu wsparcia kariery muzyków

13:12, 20.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Toruń: Pierwsze warsztaty w ramach programu wsparcia kariery muzyków

Zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach toruńskiej odsłony ogólnopolskiego programu wsparcia kariery dla obiecujących muzyków, menedżerów i zespołów pn. Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Projekt kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. 

To rodzaj "lotnej akademii biznesu muzycznego", która odbywa się od marca do października cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. Kuratorami, pełniącymi rolę wykładowców i mentorów, są doświadczeni artyści i menadżerowie: Leszek Biolik, Daga Gregorowicz (Dagadana) Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez) oraz Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet). 

Koordynatorem programu w Toruniu jest Fundacja Nie-Art, Partnerem Głównym całości wydarzenia – Województwo Kujawsko-Pomorskie, które zapewnia dofinansowanie na jego realizację.

Tematem warsztatów w Toruniu będzie rola managera muzycznego – „zakres jego obowiązków, niezbędnych umiejętności i kwalifikacji, od wielu lat jest niedookreślony. Brakuje punktu odniesienia, który pomógłby nam określić, jakie umiejętności posiadamy, a w jakich dziedzinach powinnyśmy się jeszcze poprawić. Podczas całego cyklu toruńskiej edycji warsztatów będziemy starali wraz z uczestnikami zastanowić się, kim rzeczywiście jest manager muzyczny w XXI wieku, z jakimi wyzwaniami się spotyka, jaki jest jego zakres obowiązków i jak zmienia się charakterystyka jego pracy wraz z cyfryzacją i nowymi technologiami. Zajmiemy się zagadnieniami z zakresu m.in. marketingu, zarządzania projektami, sprzedaży, zarządzania projektem, specyfiką branży muzycznej w Polsce i zagranicą” (cyt. Bartosz Stawiarz)

Bio: Bartosz Stawiarz – menedżer muzyczny i animator kultury. W branży muzycznej działa od 10 lat. Od 6 lat jest menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Ostatni rok to znakomita passa Wojtek Mazolewski Quintet - m.in. koncerty na całym świecie oraz reedycja płyty "Polka”, która znalazła się jako pierwszy w historii polski album w zestawieniu 5 najlepszych płyt blues/jazz prestiżowego Downbeat Magazine. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads" w Krakowie

---

Głównym organizatorem programu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Jako instytucje i koordynatorzy w miastach projektu dołączyły do tej pory: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Katowice Miasto Ogrodów, Fundacja Nie-art oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Programowi partnerują: biuro Music Export Poland oraz festiwale i konferencje: Spring Break w Polsce, Nouvelle Prague i Colour Meeting w Czechach, Live at Heart w Skandynawii oraz Envol et Macadam w Kanadzie.

Tak Brzmi Miasto. Inkubator – Akademia w Toruniu
Manager Muzyczny XXI wieku – czyli kto?
Warsztaty #1
Termin: 25.03/ g. 18.00-22.00
Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa/ Piwnice kultury
Wstęp wolny – na warsztaty oprócz zakwalifikowanej w ramach przeprowadzonej rekrutacji grupy uczestników zapraszamy także wolnych słuchaczy!

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone