Zamknij
REKLAMA

Toruń: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z nową wystawą

10:12, 20.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Archiwum

Toruń: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z nową wystawą

W najbliższą sobotę Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni kolejną wystawę. Do toruńskiego centrum nauki wróciła jego autorska wystawa "... To takie proste!". 

Ekspozycja stworzona w Młynie Wiedzy przez ostatni rok była wypożyczona do krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Według danych udostępnionych przez MIM odwiedziło ją w tym czasie 120 tys. osób. Wystawa zdobyła także wyróżnienie "Słonecznika" w konkursie organizowanym przez portal Czasdzieci.pl. 

Wystawa "...To takie proste!" obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Podstawę systemu wystawowego stanowią klocki gry komputerowej "Tetris", których różne układy harmonijnie tworzą kompozycję ekspozycji. Jednym z najważniejszych czynników na tej wystawie jest kreatywność i innowacyjność zwiedzających, którzy dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, mogą odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy. 

Toruń: Co oferuje nowa wystawa?

Eksponaty mają na celu m.in. rozwijanie pamięci krótkotrwałej, wspomaganie logicznego myślenia i zdolności manualnych, zrozumienie prawa Pascala poprzez użycie specjalnej pompki i podniesienie siedziska, poznanie zasady Dynamiki Newtona poprzez przesuwanie krążków o różnej masie i wielkości. Zwiedzający sprawdzą jak następuje zamiana energii potencjalnej w kinetyczną poprzez turniej rzutów do tarczy czy przemianę energii potencjalnej w elektryczną. Mechaniczny teatr pozwala na rozwój umiejętności technicznych i zdolności motorycznych. Dostępne są również okulary do rzeczywistości wirtualnej. Na stanowisku „człowiek przyszłości” można zapoznać się z historią i możliwościami transplantologii. W specjalnym symulatorze można zaprojektować swój pojazd przyszłości i odbyć nim wyścig.

Wystawę będzie można zwiedzać od najbliższej soboty. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza w godz. 11:00-17:00. Bilety są dostępne w kasach centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

marcinomarcino

0 1

Czy, to Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, czy to nie jedna wielka POrażka? 18:23, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone