Zamknij
REKLAMA

"Dzień, w którym porwano papieża" - spektakl odbędzie się w Od Nowie

10:52, 28.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Nadchodzącą premierą Teatru Muzycznego we współpracy z Teatrem Komedia we Wrocławiu oraz Ślężańskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Sobótce, będzie komedia "Dzień, w którym porwano papieża". Z przyczyn technicznych przełożono premierę na koniec maja – odbędzie się ona 30 maja o godz. 19:00 w Klubie Od Nowa (ul. Gagarina 37a).

Spektakl to zabawna komedia o tym, jak nowojorski taksówkarz żydowskiego pochodzenia – Sam Leibowitz – przypadkowo porywa papieża. Sam to zwykły obywatel, natomiast papież Albert IV to wyrocznia moralna dla milionów ludzi, człowiek wzbudzający respekt na całym świecie. Ich niecodzienna relacja początkowo może wydawać się z góry skazana na porażkę. Wszak nikt o zdrowych zmysłach nie porywa papieża i nie zamyka go… w domowej spiżarni.

Papież okazuje się być skromnym, często wręcz nieśmiałym człowiekiem, który życie w niepotrzebnych zbytkach zamieniłby najchętniej na proste, międzyludzkie relacje. Pozornie groźne okoliczności porwania stają się zaczątkiem międzynarodowej dyskusji o człowieczeństwie, kryzysie wartości i wieloreligijnym świecie, w którym wszyscy powinni znaleźć wspólny mianownik – pokojowe współżycie i tolerancję. W trakcie rozwoju zdarzeń okazuje się, że taka właśnie wizja Sama Leibowitza, niepoprawnego marzyciela i rewolucjonisty, okazuje się tym, czego potrzebuje świat. I nagle staje się faktem.

Dzień, w którym porwano papieża to komedia, ale z przesłaniem, w której obok scen rodem z farsy, a nawet slapsticku, współistnieją fragmenty refleksyjne, dające do myślenia.

Realizatorzy:

przekład – Lucas Adamczyk
reżyseria – Giovanny Castellanos
scenografia – Wojciech Stefaniak
współpraca scenograficzna – Tomasz Okoński
kostiumy – Maria Duffek-Bartoszewska
video – Tomasz Wolff
realizacja dźwięku i nagrania – Paweł Dobosz
realizacja świateł – Alicja Pietrucka
asystent reżysera – Katarzyna Baraniecka

OBSADA: Justyna Kacprzycka, Irmina Paruszyńska, Anna Maria Wicka, Radosław Kasiukiewicz, Włodzimierz Matuszak, Niko Niakas, Paweł Okoński,  Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone