Zamknij

Co nowego w Domu Muz na Okólnej?

12:22, 05.02.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi inicjatywami, które odbywają się w Domu Muz, przy ul. Okólnej 169. Ich pomysłodawczynią i prowadzącą jest nowy animator Dom Muz Aleksandra Strzelec.  Prowadzą spotkania i warsztaty o tematyce ogrodniczej, florystycznej, recyklingowej, wprowadzające w życie dobre ekologiczne nawyki i biorące pod uwagę otoczenie, a wszystko to w rodzinnej atmosferze.

Dom Muz chce w pełni wykorzystać swoje położenie przy ul. Okólnej 169, otaczające nas lasy, warunki krajobrazowe i naturalne.

- Namawiamy mieszkańców do czynnego korzystania z uwarunkowań krajobrazowych i łączenia go z twórczą aktywnością, czego przykładem jest choćby wtorkowa inicjatywa Bieganie z Aparatem – jestem na Tak - mówią w Domu Muz. 

Z kolei 6 lutego o godz. 16:00 rusza kolejny projekt pt. Wielogród — Sąsiedzki ogród – spotkania sympatyków ogrodów. Na spotkaniach będą rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami w dziedzinie ogrodów, pielęgnacji roślin, myśleć o najlepszym miejscu na wspólny ogród. Zainteresowanym tematyką ogrodniczą polecamy również Ogródnik III, Mój własny ogród – warsztaty projektowania krajobrazu, które odbędą się dnia 20 lutego o godz. 16:30.

Najbliższy weekend 9-10 lutego dedykowany będzie rodzinnym warsztatom i spotkaniom. Dnia 9 lutego o godz. 11:00 zapraszamy na Złomki, czyli rodzinne warsztaty tworzenia zabawek z innych już zepsutych, a także z recyklingowych przedmiotów. W niedzielę (godz. 10:00-13:00) zapraszamy z kolei na Flumark rodzinny. Może uda nam się sprzedać to, co zrobimy dzień wcześniej. Wymiana, sprzedaż dotyczyć będzie zabawek, ciuchów i innych wartościowych, a niepotrzebnych nam już rzeczy. Dzieci same mogą sprzedawać swoje zabawki, a rodzice w miłej atmosferze mogą się poznać i dobić targu. 

Na dzień przed walentynkami 13 lutego o godz. 16:30 zaplanowaliśmy również tworzenie wegetatywnych kompozycji – Wege Kwiaty. Warsztaty florystyczne, na których za pomocą kwiatów, traw, liści, materiału roślinnego i florystycznego będziemy tworzyć kompozycję roślinną. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone