Zamknij

Dyrektor Młyna Wiedzy pokieruje pracami nowego stowarzyszenia

12:31, 30.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Monika Wiśniewska w środku Fot. Archiwum

Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia "Społeczeństwo i Nauka SPiN", które skupia organizacje i instytucje działające na polu popularyzacji nauki w Polsce. Formalnie stowarzyszenie działa od grudnia 2018 roku. 

W połowie września 2018 roku przedstawiciele instytucji popularyzujących naukę spotkali się w Warszawie w celu złożenia dokumentów rejestrujących stowarzyszenie "Społeczeństwo i Nauka SPiN". Wśród członków założycieli znaleźli się przedstawiciele: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (Toruń), Centrum Nauki Kopernik (Warszawa), Centrum Nauki EXPERYMENT (Gdynia), PGE Giganty Mocy (Bełchatów), Fundacja Uniwersytet Dzieci (Kraków), Muzeum Inżynierii Miejskiej (Kraków), Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kraków), Planetarium w Olsztynie, Śląskiej Sieci Metropolitalnej sp. z o.o.(Gliwice) oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN (Olsztyn). W grudniu doszło do wpisania stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego. 

Do tej pory blisko 40 organizacji i instytucji było zrzeszonych w nieformalnym Porozumieniu "Społeczeństwo i Nauka", które funkcjonowało od 2013 roku. 

- Organizacja w nowej formule będzie kontynuowała realizowane przez Porozumienie działania i stawia na wspieranie kreatywności, myślenia krytycznego i podmiotowości obywateli oraz zachęcanie do żywego kontaktu z nauką poprzez umacnianie potencjału polskich centrów nauki, muzeów i innych organizacji, których wspólną wizją jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji - wyjaśnia Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Pierwsze spotkanie członków stowarzyszenia odbędzie się podczas 11. konferencji "Interakcja-Integracja", która odbędzie się w dniach 20-22 marca 2019 w gdańskim centrum nauki Hevelianum.

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone