Zamknij

Zobacz, co przygotował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kulturowej

14:15, 11.12.2018 Informacja prasowa Aktualizacja: 14:19, 11.12.2018
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

W grudniu „Kosmiczne święta” Ingelin Angerborn oraz spotkanie z autorskie z Katarzyny Kluczwajd, autorką „Piernikajek, czyli toruńskich piernikowych bajek”.

Najbliżsi KSIĄŻKOŻERCY już 19 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 (dzieci) i o 18.00 (dorośli) w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu na ul. Szpitalnej 8.

Dla dzieci z opiekunami

19 grudnia, 17.00-17.45

Kosmiczne święta

Ingelin Angerborn

Wydawnictwo Zakamarki

Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii.

Rutka chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela. Pytanie tylko, czy Mikołaj spełnia takie prośby? Rutka ma wątpliwości. Jednak pewnego dnia ni stąd, ni zowąd w domu Rutki ktoś się pojawia. Ktoś, kto na obiad najchętniej wcina gwoździe. Ktoś, kto potrafi być niewidzialny. Ktoś, kto się zgubił i tęskni do domu.

Dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku

19 grudnia, 18.00-19.30

Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych)

Katarzyna Kluczwajd

Wydawnictwo Novae Res

Prezentacja książki połączona ze spotkaniem autorskim z Katarzyną Kluczwajd

Co mają ze sobą wspólnego gender i toruńskie pierniki? Dlaczego w herbie miasta znalazł się klucz? Gdzie w czasach Kopernika kupowano najlepsze korzenne ciastka? Ile lukrodransów liczy piernigodzina? Kiedy słynne toruńskie wypieki służyły za lekarstwo? Kto i dla kogo wymyślił pierczyki, piaskowe i zygmunciki? Czy to prawda, że pierniki jedzono kiedyś jako dodatek do… karpia?

Na te i mnóstwo innych pytań odpowiada w swoich bajkach Katarzyna Kluczwajd, torunianka, historyczka sztuki, blogerka i pasjonatka gier językowych. „Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki” to 36 pełnych humoru krótkich opowiastek, ukazujących historię i legendy Torunia od bajkowo niecodziennej, a zarazem zaskakująco współczesnej strony.

Książkożercy to cykl comiesięcznych, środowych spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który przybliża wartościową literaturę i rozwija zainteresowanie czytelnictwem od najmłodszych lat. Podczas spotkań dla dzieci w sposób teatralny czytane są fragmenty wybranych tytułów, prowadzone gry, zabawy i ćwiczenia nawiązujące do poruszanego w książce tematu.

Spotkanie dla dorosłych to oprócz czytania fragmentów wybranego bestsellera również przestrzeń do dyskusji oraz wymiany myśli i spostrzeżeń na różne tematy, mini warsztaty nawiązujące do problematyki tekstu.

Do współpracy przy realizacji cyklu zapraszane są ogólnopolskie oraz lokalne wydawnictwa, m.in. TAKO z Torunia oraz toruńska Księgarnia Kafka i Spółka.

Spotkania Książkożerców odbywają się pod patronatem Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Prowadzące:

Magdalena Jasińska – animatorka kultury i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK-u. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jako animatorka kultury brała udział w wielu projektach edukacyjno-artystycznych, pracując z dziećmi i dorosłymi.

Agnieszka Zakrzewska - pedagożka teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru WOAK-u w Toruniu. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego (dawna PWST) w Krakowie Filia we Wrocławiu. Ukończyła Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Reżyserka i koordynatorka teatralnych przedsięwzięć i spektakli dla różnych grup (od dzieci po seniorów).

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%