Zamknij
REKLAMA

Marek Rubnikowicz odznaczony złotym medalem "Gloria Artis"

10:16, 28.11.2018 | Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

W dniu 23 listopada podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 100-lecia służb konserwatorskich w Polsce, która odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu dr Marek Rubnikowicz został nagrodzony Złotym Medalem „Gloria Artis”.

Medal jest wręczany osobom, które w sposób szczególny swoją postawą i wieloletnim zaangażowaniem przysłużyły się ochronie i zachowaniu dla przyszłych pokoleń narodowego dziedzictwa kulturowego.

Na gali prof. Piotr Gliński Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w MKiDN, Generalny Konserwator Zabytów uhonorowali ponad 50 osób, które otrzymały odznaki i medale.

Wydarzenie to miało na celu uczczenie zasłużonych oraz wzmocnienie pamięci o najważniejszych postaciach tworzących historię polskiej konserwacji. Dlatego też uroczystości towarzyszyła projekcja filmu oraz wystawa „Wizjonerzy”, poświęcone najwybitniejszym ekspertom polskiej konserwacji, takim jak Stanisław Lorentz, Jan Zachwatowicz, Karol Estreicher czy Hanna Pieńkowska, i ich najważniejszym osiągnięciom.

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone