Zamknij
REKLAMA

Dom Muz zaprasza do udziału w projekcie W-łącznik

13:14, 21.09.2018 | Oprac. MM
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Nadesłana

Dom Muz zaprasza do udziału w projekcie W-łącznik! Celem jest łączyć i włączać, budować więzi, odkrywać potencjał, aktywizować i wciągać do działania. Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne oraz ze środków Gminy Miasta Toruń.

Pierwszym etapem projektu było przeprowadzenie diagnozy lokalnej, rozpoznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców toruńskiej starówki i wyłonienie na drodze konkursowej oddolnych inicjatyw. W drugiej części programu zrealizowane zostaną zwycięskie projekty, których cele i założenia w największym stopniu odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom uczestników projektu.

W dniu 6 października o godz. 10:00 Dom Muz zaprasza na warsztaty teatralne projektu Ja-torunianka. Jest to projekt teatralny adresowany do dziewczyn w wieku 9-13 lat. Podczas warsztatów dziewczynkom zostaną w ciekawy sposób zaprezentowane baśnie i legendy toruńskie, w których występują postaci kobiet, reprezentujące wyróżnione przez antropologię kobiece archetypy. Zapoznają się też z historiami kobiet - postaci historycznych, ważnych dla naszego miasta i regionu. Warsztaty mają wspierać rozwój kobiecej i lokalnej tożsamości uczestniczek. 

W czasie pierwszych warsztatów uczestniczki zostaną zapoznanie z tematyką projektu oraz przygotują pod opieką animatorek scenariusz do spektaklu. W czasie kolejnych zajęć trwających od godz. 15:00 do 18:00 w dniach od 8 do 13 października odbywać się będą prace nad spektaklem. Aby wziąć udział w projekcie należy przedstawić swoją ulubioną bohaterkę ze świata baśni, bajek, historii, filmu lub po prostu z życia codziennego – forma jest dowolna (obraz, opowiadanie, film, fotografia). Prace należy złożyć w kopercie do 29 września 2018 r. w Domu Muz przy ul. Podmurnej 1/3. Wstęp wolny!

Organizatorzy zapraszają również dnia 14 października o godz. 15:00 na spektakl finałowy projektu Ja-torunianka. Uczestniczki przedstawią efekt końcowy warsztatów teatralnych prowadzonych pod przewodnictwem Jagody Kurek, Martyny Kowzan, Eweliny Wolskiej i Krystiana Pesta.

(Oprac. MM)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone