Zamknij
REKLAMA

Teatr im. Wilama Horzycy rozpoczyna sezon – będziesz mógł zaprosić go do domu!

09:00, 14.09.2018 | Marcin Lewicki
REKLAMA
Skomentuj

Toruński teatr zapowiada bardzo bogaty sezon, który obfity jest w spektakle, warsztaty i akcje edukacyjne. Zapowiadane premiery wyglądają bardzo ciekawie, a jeden spektakl będzie można… zaprosić do domu!

Cały sezon 2018/2019 odbędzie się pod hasłem „Tu w Toruniu”. Teatr chce podkreślić swoje pochodzenie, przybliżyć historię miasta, pokazać jego najpiękniejsze miejsca. Światowej sławy spektakle i głośne nazwiska w połączeniu z toruńskim klimatem? To z pewnością recepta na sukces.

- Toruń to piękne miasto, które można prezentować na wiele sposobów – mówi dyrektor zastępca dyrektora ds. artystycznych, Paweł Paszta. – Okazji do takiej kreacji będzie w tym sezonie wiele. Chcemy, żeby teatr był bliższy ludziom. Oddawał klimat ich miasta, oraz gościł w ich domach.

Sezon zaczniemy od premiery Hamleta. Szekspirowski dramat w reżyserii dyrektora Paszty to teatralna klasyka. Spektakl ma pokazać człowieka, który żyje pod ogromną presją. Następnie wystawiony zostanie Dziadek do orzechów. Reżyserem tego spektaklu będzie Daria Kopiec.

2019 rok to premiera sztuki pt. „Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland w reżyserii Damiana Josefa Necia. W marcu 2019 roku planowany jest spektakl dotyczący miasta Torunia.

Wyjątkowo zapowiada się przedstawienie pt. „Mazagan. Miasto”. Sztuka autorstwa Beniamina Bukowskiego to świtowy hit. Sporą ciekawostką jest fakt, że będzie on wystawiany w… domach mieszkańców Torunia. Żeby gościć u siebie sztukę, należy przygotować odpowiednią ilość miejsc.

Sezon 2019 Teatr im. Wilama Horzycy zakończy „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Macieja Marczewskiego.

Poza samymi spektaklami, aktorzy będą prowadzić cykl warsztatów i programów edukacyjnych dotyczących sztuki. Będzie można m.in. zjeść śniadanie z aktorami, poznać kulisy sztuki teatralnej, wziąć udział w debatach, czy porozmawiać na temat kultury.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone