Zamknij
REKLAMA

Miasto Marzeń na billboardach. 1 maja rozpoczynają tournee

15:04, 26.04.2018 | Opr. AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Galeria Rusz już 1 maja zainauguruje swój nowy projekt zatytułowany "Miasto Marzeń". Toruń był inspiracją dla szeregu prac duetu artystów: Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego. Co się na nich znalazło?

Pracę artystów tworzących Galerię Rusz od 1 maja do 31 sierpnia eksponowane będą w całej Polsce. Początkowo plakaty zaprezentowane zostaną na wielkoformatowych bilbordach typu Motorway, które usytuowano przy głównych drogach w kraju. Potem ekspozycja przeniesie się do Katowic i aglomeracji śląskiej. Projekt zatytułowano "Miasto marzeń".

- Toruń to miasto marzeń - wyjaśnia Joanna Górska. - Jego wyjątkowa atmosfera sprzyja kreatywności i sprzyja marzycielom. Można zapatrzeć się na piękną panoramę miasta, zagubić się wśród malowniczych, wąskich uliczek Starówki. Zainspirować się pięknem gotyckich kamienic lub zauroczyć się tajemniczymi wnętrzami średniowiecznych kościołów. A jeśli tego jest jeszcze za mało, zawsze można wyciszyć się wśród kojącej zieleni Doliny Marzeń. Które inne miasto może pochwalić się takim azylem dla marzycieli?

Autorzy prac bardzo liczą na szeroki oddźwięk mobilnej wystawy.

- Bez kreatywnych działań marzycieli i ich „szalonych” pomysłów nie byłoby postępu. To właśnie marzyciele byli motorami wielkich odkryć geograficznych, twórcami większości wynalazków i najwartościowszych dzieł sztuki - wyjaśnia Rafał Góralski. - My, torunianie mamy szczęście, w końcu w naszym mieście urodził się jeden z największych marzycieli na świecie - Mikołaj Kopernik. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych, możemy brać z niego przykład! 

Prace artystów eksponowane będą przez cały lipiec i sierpień. Portal "Dzień Dobry Toruń" jest patronem medialnym tego wydarzenia.

(Opr. AA)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone