Zamknij
REKLAMA

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy organizuje piknik popularnonaukowy

13:30, 09.04.2018 | Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Berent

"Naukowy powrót do przyszłości" to tytuł pikniku popularnonaukowego przygotowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2018. 

Centrum nauki zaprasza do wspólnej zabawy nauką 21 i 22 kwietnia w godz. 10:30-17:30.

- Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało piknik nawiązujący tematycznie do trylogii "Powrót do przyszłości". Postanowiliśmy przyjrzeć się obszarom życia, które podlegają ciągłym przemianom - mówi Katarzyna Przegiętka, kierownik Działu Naukowo-Dydaktycznego Młyna Wiedzy.- Szczególną uwagę zwrócimy na materiały - materiały przyszłości, ale także na to jak na materiały patrzono w przeszłości. Komunikacja i język. Jak komunikowano się dawniej i jakie drogi komunikacji przewidujemy w przyszłości. Jak poruszano się dawniej i jak będziemy poruszali się w przyszłości - dodaje.

Nie zabraknie tematów związanych z żywnością i czasem. Elementem pokazowym na pikniku będzie pojazd, którym dr Emmett Brown i Marty Mc-Fly, podróżują w czasie – DeLorean DMC-12. Uczestnicy festiwalu będą mogli zanurzyć się w wirtualne światy dzięki okularom VR i zobaczyć pokaz „Czy błyskawica rozpędzi DeLoreana?”

Udział w pikniku przed budynkiem Centrum będzie bezpłatny. 

Poznaj dziką przyrodę i zanurz się w fantastyczny świat matematyki

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki będzie jedną z ostatnich okazji do zwiedzenia dwóch czasowych wystaw w Młynie. Z początkiem maja centrum nauki opuszczą ekspozycje - "Wszystko...jest liczbą" oraz "Wildlife Photographer of The Year". - Wystawa fotograficzna, poza możliwością podziwiania piękna przyrody, pozwala naszym zwiedzającym na zapoznanie się ze sprzętem jakiego używają w swojej pracy najlepsi fotografowie przyrody na świecie. Na wystawie matematycznej goście Młyna mogą odkrywać zastosowanie matematyki w takich dziedzinach naszego życia jak muzyka, architektura, sztuka. W końcu wszystko... jest liczbą - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. Wystawy będzie można zwiedzać do 6 maja br.

To ja! Matematyka - nowa wystawa czasowa

Kilka dni póżniej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi na nową czasową ekspozycję, która przyjedzie do Torunia z pierwszego matematycznego centrum nauki na świecie "Mathematikum" w Giessen.

- Na kolejną matematyczną wystawę składa się 20 interaktywnych eksponatów. Nawiązują do zagadnień matematycznych związanych z pojęciem figur płaskich i brył. Wśród eksponatów znajdują się także stanowiska dotyczące statystyki czy kombinatoryki. Z ekspozycji mogą korzystać zwiedzający niezależnie od wieku. Dla najmłodszych przygotowane będą stanowiska z bańkami, puzzlami i rożnego typu matematycznymi łamigłówkami - wyjaśnia Agnieszka Woźniak z Działu Naukowo-Dydaktycznego CNMW.

Ekspozycja będzie dostępna do połowy grudnia 2018 roku. Informacje dotyczące propozycji jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim można znaleźć na stronie: mlynwiedzy.org.pl
 

(Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone