Zamknij
REKLAMA

W auli szukali pracy i praktyk - duża frekwencja na Dniach Kariery

16:17, 08.03.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

27 firm pojawiło się na jubileuszowych Dniach Kariery organizowanych w auli UMK. Pracodawcy szukali stażystów i potencjalnych pracowników. Studenci i absolwenci zadawali wiele pytań - jak przebiegła 25. edycja największych targów edukacyjnych w kraju?

Atos, Neuca i Apator - tych firm nie mogło zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony Targów Pracy w Toruniu. Impreza organizowana przez AIESEC cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród studentów, jak i absolwentów toruńskiego uniwersytetu.

- Bardzo się cieszymy z tak dużej frekwencji. Na Dni Kariery przychodzą zarówno ci, którzy są zdecydowani, aby wejść na rynek pracy, po takich którzy przyszli tutaj z ciekawości. Niektórzy przyszli tutaj, aby zapytać o możliwość współpracy z konkretną firmą - tłumaczy Patrycja Walczak, koordynatorka Dni Kariery na UMK. - Co ciekawe kilku wystawców jeszcze kilka lat temu brało udział w targach jako uczestnicy. Teraz wracają i szukają u nas idealnych kandydatów na pracowników.

Dni Kariery przyciągnęły wielu studentów pierwszego i drugiego roku, którzy już teraz myślą o swojej przyszłości

- Przyszłam tutaj, aby znaleźć praktyki. To jest fajna inicjatywa, dla mnie jako dla studentki zarządzania jest tu dużo ofert - zdradza Olga Ziółkowska, studentka drugiego roku zarządzania na UMK.

Wiele osób po rozmowie z wystawcami znalazło idealną ofertę pracy czy praktyk dla siebie.

- Jestem na drugim roku dziennikarstwa, w tamtym roku przyszłam tylko z ciekawości, teraz szukałam ciekawej oferty praktyk. Znalazłam ją, mogłam porozmawiać z osobami pracującymi w Nestle - przyznaje Maria Burjanowska.

Dni Kariery 2018 odbyły się pod patronatem medialnym Dzień Dobry Toruń.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone