Zamknij
REKLAMA

100 miejsc na całym świecie, w tym Toruń! CSW otwiera wyjątkową wystawę

13:26, 12.01.2018 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Ponad 80 tys. zdjęć autorów z całego świata nadesłano na tegoroczną edycję World Press Photo. Zwycięskie zdjęcia w ośmiu kategoriach możemy podziwiać również w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Nagrodzone dzieła robią wrażenie!

Po raz kolejny najbardziej prestiżową wystawę fotografii prasowych na świecie oglądać możemy w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Specjalnie wyselekcjonowane zdjęcia podzielono na osiem kategorii, w tym roku kategorię "życie codziennie" zastąpiono nową: "środowisko". Organizatorzy wyjaśniają, że to ze względu na rosnące zainteresowanie ekologią. Co dokładnie zobaczymy na toruńskiej ekspozycji?

- Toruń to jeden z ostatnich przystanków tegorocznego World Press Photo. Na wystawie w CSW zobaczyć możemy 143 zdjęcia, w tym także fotografię, którą jurorzy uznali za najlepszą - tłumaczy Sophie Boshouwers, kuratorka wystawy z ramienia World Press Photo.

Nagrodzone zdjęcia przedstawia moment po zastrzeleniu rosyjskiego ambasadora w Ankarze. Jego autorem jest 61-letni Burhan Ozbilici z Turcji.

fot. Tomasz Berent

To nie organizatorzy konkursu wybrali laureata, powierzyli to zadanie profesjonalistom.

- Zaprosiliśmy profesjonalnych fotografów do prac w jury. Ten skład jest co roku inny, na nich spoczywa wielka odpowiedzialność, aby wybrać najlepszego z najlepszych - dodaje Boshouwers.

Na tegoroczny konkurs nadesłano ponad 80 tys. prac.

Wystawę w CSW oglądać można do 4 lutego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AnnetaAnneta

0 0

Nooo, wielki dyrektor programowy sprowadził World Press Photo. WOW! Co za osiągnięcie! Jestem wstrząśnięta i padam na kolana. 12:11, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone