Świetna gra FC Toruń, są nie do zatrzymania. Piękna seria trwa!

20:43, 20.03.2017 Michał Malinowski
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

FC Toruń pokonało 5:1 Red Dragons Pniewy w meczu 19. kolejki Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Klaudiusza Hirscha są na 3. miejscu w tabeli, wyprzedzając czwartego Piasta Gliwice o dwa punkty. To szósty mecz z rzędu w lidze torunian bez porażki.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami padł wynik 2:1 dla Red Dragons. Podopieczni Klaudiusza Hirscha są w świetnej formie w ostatnich tygodniach. W lidze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Wygrana w poniedziałkowej konfrontacji z zespołem z Pniew sprawiłaby, że znaleźliby się na 3. miejscu w tabeli, odskakując na dwa "oczka" od Piasta Gliwice.

[ZT]8780[/ZT]

To spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, bo w 10. minucie wynik otworzył Marcin Mikołajewicz, który pokonał płaskim uderzeniem golkipera gości. W 12. minucie to przyjezdni mogli z kolei doprowadzić do wyrównania. Bliski szczęścia był Piasek, który trafił w słupek. Odpowiedź FC przyszła jednak błyskawicznie. W 14. minucie po uderzeniu Karola Czyszka, piłka odbiła się od jednego z rywali, i myląc bramkarza wpadła do bramki.

W 24. minucie goście stanęli przed szansą na zdobycie kontaktowego gola. Krzysztof Elsner wdał się w niepotrzebną kiwkę przed własną bramką. Na szczęście napastnik Red Dragons trafił w słupek. W 26. minucie kapitalnego gola mógł strzelić Michał Wojciechowski, który "skleił" piłkę na klatkę i pięknym lobem próbował pokonać bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej zdążył wybić obrońca. To, co nie udało się wcześniej, udało się kilkadziesiąt sekund później. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Michała Suchockiego, Wojciechowski wykazał się największą czujnością w polu karnym, dokładając sprytnie stopę.

W 41. minucie goście strzelili kontaktową bramkę. Precyzyjnym i silnym strzałem popisał Adrian Skrzypek. Neagu bez szans. Odpowiedź FC była natychmiastowa. Marcin Mikołajewicz "nawinął" bramkarza Red Dragons i mieliśmy 4:1. W 37. minucie hattricka skompletował "Miki", który strzelił bramkę do pustej bramki, wykorzystując błędy gości, podczas gry w przewadze. To jego 22. gol w tym sezonie (jest liderem klasyfikacji strzelców). FC Toruń wygrywa 5:1.

W najbliższej kolejce, 25 marca, FC Toruń zmierzy się na wyjeździe z Red Devils Chojnice.

FC Toruń - Red Dragons Pniewy   (2:0)

FC Toruń: Neagu, Naparło, Wędołowski - Pelc, Mikołajewicz, Del Pino, Elsner, Wojciechowski, Kieper, Czyszek, Waszak, Morozov, Spychalski, Suchocki