To był udany weekend dla toruńskich sportowców. Zdobyli sporo medali!

12:36, 02.03.2020 ddtorun.pl Aktualizacja: 12:45, 02.03.2020
Skomentuj Foto. Archiwum Foto. Archiwum

Aż cztery medale mistrzostw Polski i jeden mistrzostw Europy zdobyli w miniony weekend sportowcy z Torunia.

W sobotę 29 lutego halowe mistrzostwo Polski świętowali laskarze Pomorzanina Toruń. Podopieczni Macieja Zielińskiego pokonali faworyzowany Grunwald Poznań 7:5 (3:3). Co ważne, to szósty złoty medal toruńskich zawodników w tej halowej odmianie hokeja na trawie.

Kolejny sukces odnieśli hokeiści Sokołów Toruń. Juniorzy młodsi naszego klubu wywalczyli mistrzostwo Polski w kategorii U-18. W spotkaniu finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tychach podopieczni Pawła Głaza pokonali Niedźwiadki MOSiR Sanok 3:3 (1:0, 2:2, 0:0).

Tenisista stołowy Jakub Dyjas, reprezentujący Energę KTS Toruń, został w Białymstoku indywidualnym mistrzem Polski. Najwyżej rozstawiony zawodnik w turnieju w finałowym spotkaniu pokonał obrońcę trofeum – Patryka Chojnowskiego (AZS AWFiS Gdańsk) 4:3.

Podczas tej samej imprezy na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy naszego klubu. Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski po raz drugi z rzędu triumfowali w grze podwójnej.

Z brązowym medalem Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w szermierce, które rozegrano w chorwackim Porecu, wróci Jan Jurkiewicz. Florecista Budowlanych Toruń stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej.