Toruńskie siatkarki przegrywają kolejny ligowy mecz! To już piąta porażka w tym sezonie [FOTO]

12:06, 21.10.2019 AJ Aktualizacja: 12:11, 21.10.2019
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Toruńskie siatkarki przegrywają kolejny ligowy mecz! [FOTO]

Budowlani Toruń przed własną publicznością  przegrały z Karpatami Krosno 0:3. Była to piąta porażka w piątym meczu w I lidze. Bilans torunianek to 3 wygrane sety i 15 przegranych.

Torunianki przegrały odpowiednio 22:25, 22:25 oraz 24:26. Spotkanie od samego początku ułożyło się po myśli zespołu gości. Zawodniczki z Krosna prowadziły 8:7. Systematycznie powiększyły swoją przewagę. W pewnym momencie prowadziły 21:14. Ostatecznie pierwszego seta wygrały 25:22.

W drugim secie torunianki poprawiły swój atak. Miały dobre przyjęcie, ale nie wystarczyło to do wygrania tego seta. O przegranej zadecydowały błędy własne, tych torunianki popełniły aż 10.  Druga partia też zakończyła się wynikiem 25:22 dla gości.

W trzecim secie gra torunianek załamała się. Zawodniczki z Krosna prowadziły 21:10, torunianki zaczęły odrabiać straty, ale ostatecznie przegrały na przewagi 26:24 i cały mecz 0:3.

Budowlani Toruń  z 1 zdobytym punktem są na 11 miejscu w tabeli. Kolejny mecz 26 października na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Budowlani Toruń – Karpaty Krosno 0:3 (22:25, 22:25, 24:26)

Budowlani: Berlińska, Zuzel, Gierszewska (20), Borawska (11), Dąbrowska (7), Ogórek (4), Klisiak (libero) oraz Pieczka, Pik (2) i Szymczak (2)

Karpaty: Laskowska (8), Pelczarska (2), Filipek (5), Kozyra (10), Jakubiak (17), Rola (14), Szmigielska (libero) oraz Wisz, Szczygielska (2) i Witkoś