Świetny występ torunianki Mai Błażejewskiej na Pucharze Świata w taekwondo olimpijskim

10:56, 23.09.2019 online Aktualizacja: 10:57, 23.09.2019
Skomentuj Maja Błażejewska druga od prawej   Fot. Nadesłana Maja Błażejewska druga od prawej Fot. Nadesłana

W dniach 20-22 września na warszawskim Torwarze odbyły się zawody z cyklu Pucharu Świata w taekwondo olimpijskim, na których rewelacyjny start zaliczyła juniorka młodsza toruńskiej Centurii Maja Błażejewska.

Po stoczeniu trzech trzyrundowych pojedynków udało jej się wywalczyć brązowy medal oraz punkty w ogólnopolskim oraz światowym rankingu. Torunianka pokonała Niemkę oraz Greczynkę, w półfinale musząc uznać wyższość Chorwatki, która wygrała całą kategorię +59 kg.

W rozegranych na wysokim poziomie sportowym zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników z całego świata, w tym byli oraz przyszli olimpijczycy. Jest to kolejny duży sukces Mai Błażejewskiej w tym roku, przypomnijmy, że w maju została mistrzynią Polski.  Wyjazd został w całości sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Toruń.

Zapraszamy 5 października na boczną halę Areny Toruń, na której będą rozgrywane mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim. Wstęp wolny. Oficjalne otwarcie przewidziane około godziny 12:00.