Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy sukces kolarki z Torunia! Karolina Karasiewicz zdobyła...

10:55, 12.06.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Nadesłane

Międzynarodowy sukces kolarki z Torunia! Karolina Karasiewicz zdobyła...

„Sei Giorni delle Rose internazionale" to międzynarodowy wyścig torowy, w którym startują największe gwiazdy tej odmiany kolarstwa.  Na starcie nie zabrakło reprezentantki TKK Pacific Karoliny Karasiewicz, która odniosła zwycięstwo w omnium, pokonując między innymi mistrzynię olimpijską.   

Od czwartku reprezentantki Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific, Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska, ścigały się w międzynarodowym wyścigu torowym „22à Sei Giorni delle Rose internazionale", rozgrywanym we włoskiej Fiorenzuoli. Ogromny sukces odniosła Karolina wygrywając olimpijską konkurencję, omnium, z bardzo utytułowanymi zawodniczkami. Na starcie bowiem stanęły wielokrotne mistrzynie olimpijskie; Laura Kenny, Katie Archibald (która w wyścigu uplasowała się na drugiej pozycji), Elinor Barker, oraz wiele zawodniczek zdobywających medale mistrzostw  Świata i Europy. Dla torunianki sukces ten jest bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Europejskimi Igrzyskami, które odbędą się w Mińsku.  

W ten weekend nie tylko na torze Fitnesski odnosiły sukcesy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się podczas Pucharu Polski w Koziegłowach. W sobotę rozegrana została jazda indywidualna na czas, w której zwycięstwo w kategorii elity kobiet odniosła Aurela Nerlo. Czwarte miejsce wywalczyła Paulina Pastuszek. Również czwartą zawodniczka w stawce, w kategorii juniorek, okazała się Natalia Krześlak.  

Niedzielny wyścig to rywalizacja ze startu wspólnego. Po solowym odjeździe, jak w dniu poprzednim, zwycięstwo odniosła Aurela Nerlo. Wśród juniorek wygrała Natalia Krześlak, która jednocześnie wywalczyła szóste miejsce w starszej kategorii wiekowej. Piąte miejsce w gronie juniorek zajęła Kamila Pastuszek.  

Najbliższe dni Fitnesski spędzą na zgrupowaniu w górach, gdzie przygotowywać się będą do zbliżających się mistrzostw Polski. Torowy duet, Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska, w najbliższy weekend będą się ścigać w GP Brna. Szosowa część ekipy wystartuje w kryterium w Wieluniu, które jest jedną z eliminacji do mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone