Maja Błażejewska z Centurii Toruń mistrzynią Polski juniorów młodszych w taekwondo olimpijskim!

10:12, 14.05.2019 online Aktualizacja: 10:16, 14.05.2019
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

W dniach 11-12 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży W Sportach Halowych. Jedną z rozgrywanych dyscyplin jest taekwondo olimpijskie, a OOM w taekwondo traktowana jest jako mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które poprzedzone są wcześniejszymi eliminacjami na Pucharach Polski (kwalifikację otrzymało łącznie 180 zawodników). Te eliminacje udało się przejść trzem toruńskim kadetkom: Mai Błażejewskiej, Agacie Dondalskiej oraz Martynie Woźniak.

Ta pierwsza wygrała swoją kategorię - 59 kg (trzy walki) i tym samym została mistrzynią Polski, potwierdzając swoją dominację w tej kategorii wagowej na arenie krajowej! Agata Dondalska wygrała swój pierwszy pojedynek w kategorii - 41 kg, ale tuż przed strefą medalową przegrała z bardziej doświadczoną rywalką z Wielkopolski, mimo iż przez pół walki trzymała się całkiem dobrze.

Również przed samą strefą medalową odpadła Martyna Woźniak. Martyna była liczona, wstała i pokazała gotowość do dalszej walki, mimo to sędzina uznała, że nasza zawodniczka jest zamroczona i przerwała pojedynek przed czasem. Prócz walk odbył się także dwubój złożony ze skoku wzwyż z kopnięciem, a także test szybkości kopnięć. Tu nasze zawodniczki uplasowały się w pierwszych ósemkach we wszystkich (licznie obsadzonych) konkurencjach, a są to miejsca punktowane dla klubu. Tym samym KS Centuria Toruń zdobyła w Ostrowcu Św. 24 punkty, co już jest poprawieniem zeszłorocznego wyniku o 10 oczek, a przed nami jeszcze ważny, punktowany turniej młodzików w taekwondo olimpijskim, na który jedziemy do dalekiej Łomży!