Zamknij

Nowa rozrywka dla torunian. Już od wtorku!

10:55, 08.03.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Nowa rozrywka dla torunian. Już od wtorku!

Toruń rozwija się na nowe dyscypliny sportu. Wszyscy fani karcianej odmiany rywalizacji będą mieli okazję do częstych spotkań i treningów. W Toruniu powstaje nowe miejsce do gry w brydża przyjazne i otwarte dla wszystkich chętnych bez względu na wiek, płeć i umiejętności. 

O inicjatywie piszą sami organizatorzy. 

- W każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca w Mediatece - w filii nr 16 Książnicy Kopernikańskiej przy ulicy Leona Raszei 1 - odbywać się będą turnieje par prowadzone na zapis maksymalny - możemy przeczytać.

Inauguracja nastąpi już we wtorek, 12 marca 2019 roku, o godzinie 16:30 turniejem w ramach systemu Bridge Spider, który pozwala porównywać wyniki graczy z całej Polski. Organizatorzy postanowili, że tzw. Pajączki odbywać się będą we wtorki pod koniec każdego miesiąca (najbliższe 26.03, 23.04, 28.05, 25.06.2019). Z kolei w drugie wtorki miesiąca (9.04, 14.05, 11.06, 10.09.2019) zaplanowano spotkania w ramach projektu Brydż dla Seniorów dofinansowywanego ze środków Miasta Toruń.

Będą się one składały z krótkiego szkolenia pozwalającego na doskonalenie umiejętności gry oraz z części praktycznej, czyli rozgrywki brydżowej. Zwieńczeniem tego projektu będą Mistrzostwa Okręgu Seniorów, które odbędą się w Toruniu 21 września 2019 roku. Będą one doskonałą okazją do skonfrontowania poziomu gry wśród brydżystów z naszego miasta i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód i Książnica Kopernikańska w Toruniu. Wsparcia udzielają Klub Sportowy Krobia i Kujawsko-Pomorski Związek Brydża Sportowego.

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone